Masz mnóstwo specjalistycznych narzędzi, które już nie mieszczą się w domu? Postaw sobie specjalny schowek!

  • 07.11.2019, 14:38 (aktualizacja 08.11.2019, 09:03)
  • Materiał partnera
Masz mnóstwo specjalistycznych narzędzi, które już nie mieszczą się w domu? Postaw sobie specjalny schowek!
Kosiarka do prac w ogrodzie, skrzynia pełna kluczy na wypadek usterki w samochodzie, wreszcie komplet urządzeń do prostych napraw i remontów w domu. To tylko niewielka część przykładów na sprzęt niezwykle praktyczny, choć użytkowany tylko przy specjalnych okazjach. Całe to przydatne wyposażenie trzeba gdzieś trzymać – a gromadzenie go w mieszkaniu mocno obniża komfort wszystkich domowników. Dlatego warto zafundować sobie porządny, funkcjonalny schowek.

Garaże na wymiar doskonale sprawdzają się w roli szopy do składowania wartościowego sprzętu

Trzymanie powyższych narzędzi gdzieś na strychu albo w kącie piwnicy byłoby rozwiązaniem dobrym jedynie połowicznie. Owszem, w przestrzeni mieszkalnej zwalnia się sporo miejsca, ale tym samym niepotrzebnie naraża się swoje akcesoria na zniszczenie. W pomieszczeniach poniżej parteru często panuje wilgoć, z kolei górne kondygnacje charakteryzują się dużymi wahaniami temperatury – zwłaszcza w tzw. starym budownictwie. Efekty? Rdzewiejące końcówki, zacinające się mechanizmy, szwankująca elektronika... a przecież wystarczy postawić niewielki, szczelny schowek, aby wszystkie powyższe problemy przestały doskwierać! Przedstawiciele firmy NikoStal zapewniają, że garaże na wymiar wykonane z materiałów wysokiej jakości są w takich przypadkach idealnym rozwiązaniem. Blacha ocynkowana lub akrylowa gwarantuje maksymalną odporność na wszelkie czynniki pogodowe. Z kolei możliwość indywidualnego dopasowania wielkości sprawia, że taki budynek gospodarczy da się postawić niemal wszędzie. Wystarczą już 4 m2 wolnej powierzchni i odpowiednio przygotowane podłoże.

 

Wygoda, bezpieczeństwo i niewielkie koszty utrzymania to najważniejsze atuty garaży-schowków

Tego rodzaju konstrukcje bardzo łatwo dostosować do własnych wymagań. Wystarczy wyposażyć środek w stosowne półki i stojaki. Dzięki temu każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce i zniknie konieczność przekopywania się przez stos rupieci, aby odnaleźć potrzebne w danej chwili narzędzia. Producenci podkreślają również rolę zamków o specjalnej konstrukcji – wykonuje się je w sposób uniemożliwiający podważenie. Tego rodzaju zabezpieczenie w zupełności wystarczy, aby ochronić swoją drogocenną własność przed złodziejami szukającymi łatwej okazji. Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze fakt, że blaszane garaże na wymiar nie wymagają dodatkowej konserwacji. Ich pielęgnacja sprowadza się do rutynowego usuwania zanieczyszczeń, zazwyczaj stosowanie specjalnych środków chemicznych jest całkowicie opcjonalne. Osoby, które mają niewiele wolnego czasu, z pewnością docenią taką właściwość.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe