Rekordowy sezon "OK Bike!"

  • 08.11.2019, 09:10
  • Źródło: Urząd miasta
Rekordowy sezon "OK Bike!" Foto: urząd miasta
Zakończył się kolejny sezon roweru miejskiego „OK Bike!” w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 maja do 31 października jednoślady wypożyczono rekordowe 19 tysięcy razy. To o ponad cztery tysiące więcej niż w zeszłym roku!

Przez sześć miesięcy mieszkańcy mogli korzystać z 14 stacji i 84 rowerów. W tym sezonie użytkownicy „OK Bike!” dokonali ponad 19 tysięcy wypożyczeń, a grono użytkowników powiększyło się o ponad tysiąc nowych osób. Od 2017 roku w systemie zarejestrowało się łącznie ponad 3 tysiące osób, które do końca sezonu 2019 aż 41 800 razy wynajmowały rowery.

Tylko w czerwcu jednoślady zostały wypożyczone prawie 4700 razy. Z kolei rekordowym dniem w mijającym sezonie okazał się piątek – 31 maja. Każdy z rowerów był wtedy wypożyczony ponad trzy razy, co dało wynik 259 wypożyczeń.

Zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Kędzierzyn-Koźle, w bieżącym sezonie najczęściej dokonywali wypożyczeń na stacjach: stacja kolejowa (4367), hala „Śródmieście” (3297) oraz Bolesława Krzywoustego (2391). Użytkownicy najczęściej jeździli  trasami:  Bolesława Krzywoustego do stacja kolejowa (807 przejazdów) oraz stacja kolejowa do hala "Śródmieście" (791) i z powrotem (741). Ruch rowerowy w Kędzierzynie-Koźlu pokazuje że miejskie jednoślady są chętnie wykorzystywane jako uzupełnienie codziennych podróży na ich pierwszych i ostatnich kilometrach.

Średni czas pojedynczego wypożyczenia wynosił w sezonie 19 minut i 33 sekundy. Rekordzista dokonał w tym roku 131 wynajmów, co oznacza, że statystycznie korzystał z rowerów przynajmniej co drugi dzień. Najczęściej wypożyczanym jednośladem był standardowy rower o numerze 41621 – dokonano na nim 345 przejażdżek.

Jest to już trzeci sezon miejskich rowerów w Kędzierzynie-Koźlu. Program będzie kontynuowany. Urząd miasta przygotowuje się do przetargu na kolejne lata. Do tej pory miasto współpracowało z największym w Polsce operatorem samoobsługowych wypożyczalni Nextbike Polska.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe