Konferencja na temat rodzicielstwa zastępczego

  • 09.11.2019, 19:36 (aktualizacja 09.11.2019, 19:44)
  • Rafał Pulkowski
Konferencja na temat rodzicielstwa zastępczego
Już po raz trzeci w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Partnerstwo na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego w Województwie Opolskim" organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina" i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem starosty kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego.

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina" istnieje od 2010 roku i zrzesza rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka, rodziny adopcyjne oraz wspierających sympatyków. Konferencja odbyła się w piątek, 8 listopada na sali kina "Twierdza" przy Domu Kultury "Koźle".

 

- Te tematy są dla nas żywe i ważne. Żyjemy tym na co dzień, stąd ta konferencja. Wychowywanie w swoim domu dziecka, to duża odpowiedzialność. Tę pracę trzeba dobrze wykonać, chodzi o ludzkie życie. Stąd też wokół rodzin zastępczych i dzieci, które wychowujemy powinni być ludzie, którzy wspierają. I mam na myśli nie tylko Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które jest głównym miejscem wsparcia dla rodzin, ale to wsparcie potrzebne jest także w szkołach, do których chodzą nasze dzieci oraz w miejscach, do których uczęszczają na zajęcie dodatkowe - mówił Gerard Wilczek ze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina".

 

Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prof. dr hab. Alicja Klaus z Uniwersytetu Opolskiego, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu Danuta Hryniewicz, prezes fundacji "Przystanek Rodzina" Małgorzata Sawicka, oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu.

 

- Na tle województwa, a nawet kraju, nasz powiat wypada bardzo dobrze w kwestii rodzicielstwa zastępczego. To nasze oczko w głowie, bo dzieci powinny wychowywać się w dobrych warunkach - podkreślała starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

 

Więcej przeczytacie w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej, która ukaże się we wtorek, 12 listopada.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe