Dwudziestka do hymnu

  • 09.11.2019, 12:58
  • Agata Kosedowska
Dwudziestka do hymnu
8 listopada pracownicy i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu, przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do Hymnu" zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej.

Do tego wydarzenie uczniowie  oraz nauczyciele przygotowywali się od kilku dni. Wszystkim bardzo zależało, żeby uczcić Odzyskanie Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. W tym dniu, w całej szkole dominowały barwy narodowe i świąteczny nastrój.

Obchody rocznicy rozpoczęła uroczysta akademia dla uczniów i pracowników szkoły, przygotowana przez panią Mariolę Nowaczek i klasę IIIa. Był uroczysty polonez, wiersze, patriotyczne pieśni i wzruszający taniec z flagą. Wokoło unosił się zapach białych goździków i biało-czerwonych ciasteczek przygotowanych przez rodziców. Zarówno dorośli jak i dzieci z wielkim skupieniem obejrzały program artystyczny.

Następnie  pani Agata Kosedowska koordynator akcji „Szkoła do Hymnu” zaprosiła wszystkich na boisko szkolne, żeby pobić zeszłoroczny rekord w śpiewaniu hymnu narodowego. Na płycie boiska stanęło kilka pokoleń Polaków- mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również dziadkowie, rodzice, rodzeństwo, ciocie, wujkowie i mieszkańcy naszego miasta. Najmłodszego mieszkańca - uczestnika bicia rekordu przywieźli w wózeczku rodzice. Zeszłoroczny rekord udało się pobić z kretesem, bo Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewało  aż 206 osób.

Atmosfera była gorąca, emocje wielkie . Po całym Osiedlu Zachód  rozległy się słowa hymnu. Wszędzie było widać flagi narodowe, kotyliony i biało-czerwone serca przygotowane  przez świetlicę szkolną. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie. Tradycja śpiewania hymnu na pewno będzie kontynuowana w PSP nr 20, ponieważ to zdecydowanie coś więcej niż tylko bicie rekordu. To lekcja historii, krzewienie polskości, i wpajanie wartości młodym pokoleniom.

Dlatego dziękujemy Wszystkim, którzy razem z nami zaśpiewali hymn oddając cześć Ojczyźnie i krzewiąc patriotyzm. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej, a nasz najmłodszy uczestnik  przyjdzie samodzielnie i zostanie SYMBOLEM MŁODEGO PATRIOTY PSP NR 20.

 

Agata Kosedowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe