Dwóch braci zginęło w pożarze mieszkania na osiedlu Piastów

  • 11.11.2019, 19:53 (aktualizacja 11.11.2019, 20:15)
  • Rafał Pulkowski
Dwóch braci zginęło w pożarze mieszkania na osiedlu Piastów
Do tragicznego w skutkach pożaru mieszkania doszło w jednym z bloków przy ulicy Bolesława Śmiałego na osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe i ewakuowano lokatorów całej klatki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 listopada po godzinie 17. Z okna mieszkania na drugim piętrze wydobywały się kłęby gęstego dymu i płomienie ognia. Mocno zadymiona była także klatka schodowa, a kratkami wentylacyjnymi dym przedostawał się do innych mieszkań.

 

- Przyczynę pożaru będzie badał prokurator oraz biegły sądowy. Ale w naszej ocenie pożar rozpoczął się w kuchni. Szybko objął swoim zasięgiem przedpokój i dwa pokoje. W jednym z pomieszczeń przebywali poszkodowani - poinformował brygadier Mirosław Stadniczuk, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Niestety pomimo ponad godzinnej resuscytacji nie udało się uratować mężczyzn. Byli to trzydziestoparoletni bracia. Najprawdopodobniej przyczyną zgonu było zaczadzenie. Ewakuowani lokatorzy będą mogli wrócić na noc do swoich mieszkań.

Na miejscu interweniowało 7 zastępów straży pożarnej, trzy radiowozy policji, dwie kartki pogotowia ratunkowego, w tym jedna ze Strzelec Opolskich, straż miejska oraz prokurator. Obecni byli również komendanci policji i straży pożarnej.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutny kk
smutny kk 11.11.2019, 23:04
Bardzo smutna informacja, wyrazy współczucia dla rodziny ?

Pozostałe