We Francji zdobyli wicemistrzostwo świata

  • 13.11.2019, 09:55 (aktualizacja 13.11.2019, 10:05)
  • W
We Francji zdobyli wicemistrzostwo świata Tadeusz Kwiatkowski Nasz team z jednym z okazów złowionych we Francji
Najpierw z „kolegami po fachu” uczestniczył w najważniejszej imprezie świata wędkarstwa karpiowego. Następnie na tutejszym akwenie zorganizował Dębowa Carp Classic 2019. Kończący się rok był dla Wojciecha Kędzierskiego niezwykle intensywny.

World Carp Classic to impreza o zasięgu globalnym. Startują w niej zawodnicy z całego świata. Udział reprezentantów takich krajów, jak Nowa Zelandia, Kanada czy Republika Południowej Afryki to normalna sprawa.

- Moim zdaniem jest to impreza, na której start jest marzeniem każdego karpiarza. Niosąc biało-czerwoną flagę, przepełniała nas duma i radość, że możemy reprezentować ojczyznę - mówi Wojciech Kędzierski z koła PZW Reńska Wieś Kofama. Na zawody organizowane nad jeziorem Lac de Madine w północnej części Francji wyruszył z kolegami z koła: Henrykiem Kolendrem i Tomaszem Krupą.

W zawodach zliczana jest suma trzech największych okazów. Naszym zawodnikom udało się wyholować karpie o masie 20,6kg, 21,4kg i 22 kg. Dało im to łączną wagę 64 kg. I zapewniło wicemistrzostwo świata, mimo że rywalizacja była zacięta, w mistrzostwach bowiem biorą udział najwybitniejsi wędkarze ze wszystkich zakątków globu.

- World Carp Classic to nie tylko zwykłe zawody karpiowe, lecz najważniejsze wydarzenie w karpiowym kalendarzu - podkreśla Wojciech Kędzierski. - Wspaniała impreza nad przepięknym i dzikim francuskim zbiornikiem zaporowym z dużą populacją karpi i sumów o masie przekraczającej 20 kg - dodaje.

Gdy emocje już opadły, zorganizował Dębowa Carp Classic 2019, pierwszą edycję towarzyskich zawodów karpiowych stanowiących eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Polski.

W rywalizacji uczestniczyło 29 dwuosobowych drużyn z całego kraju. Najlepszy okazał się duet: Paweł Siewiorek i Artur Przejczowski, który złowił w sumie 35,75 kg karpia.

Największa ryba zawodów, tzw. big fish - karp o wadze 28,775 kg. Łowcą był Krystian Witos ze Skoroszyc. Sporą sztukę wyholował również Paweł Zajączkowski - 18,975 kg. Suma złowionych ryb na zawodach wyniosła ok. 270 kg.

Kolejne zawody w kalendarzu koła PZW Reńska Wieś Kofama to mistrzostwa koła w wędkarstwie karpiowym, organizowane od 27 do 31 maja 2020 r.

W

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe