Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Kurier"

  • 13.11.2019, 10:59
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Kurier"
Dramat wojenny Władysława Pasikowskiego „Kurier” to kolejna propozycja kina „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Pokazy 14 listopada o godz. 13 i 18.

Akcja rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed wybuchem powstania warszawskiego, gdy Jan Nowak (Philippe Tłokiński) zostaje wyznaczony w Londynie do sekretnej misji. Oficer polskiego rządu na uchodźstwie nie bez problemów dociera do stolicy. Tam przekazuje tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej. Od powodzenia tej misji zależą dziesiątki tysięcy istnień.

Jednak już w Anglii pojawiają się pierwsze problemy. Nie dość, że alianci nie kwapią się do spełnienia obietnic i wysłania do Polski posiłków, dzięki którym powstanie miałoby realne szanse powodzenia, to jeszcze Jan Nowak otrzymuje sprzeczne rozkazy od przełożonych. Jedni proszą, by powstrzymał akcję zbrojną, inni dążą do patriotycznego rozlewu krwi. Co zrobi kurier?

 

W „Heliosie” trwa czternasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Wspomnienie lata” (21.11), „Kamerdyner” (28.11), „Fighter” (12.12), „Miłość jest wszystkim” (19.12) i „Planeta singli 3” (26.12).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe