W Kłodnicy obchodzono dzień św. Marcina

  • 15.11.2019, 11:26
  • Rafał Pulkowski
W Kłodnicy obchodzono dzień św. Marcina
Mieszkańcy Kłodnicy kolejny raz obchodzili dzień świętego Marcina. To impreza mająca na celu pokazanie lokalnej kultury i tradycji. Po krótkich występach ulicami osiedla przemaszerowali uczestnicy z lampionami, a korowód prowadził sam św. Marcin na koniu.

W wydarzenie zaangażowały się trzy placówki oświatowe z Kłodnicy - Zespół Szkół Specjalnych, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Publiczne Przedszkole nr 17. Organizatorem było Stowarzyszenie "Zawsze Dziecko", a impreza odbyła się pod patronatem prezydenta miasta Sabiny Nowosielskiej, która również wzięła udział w wydarzeniu.

- Naszą tradycją jest, że najbardziej pracowite dzieciaki pasujemy na rycerzy świętego Marcina i damy świętej Elżbiety - powiedziała Edyta Bik, prezes Stowarzyszenia "Zawsze Dziecko" działającym przy Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Podczas jarmarku można było skosztować rogali Marcińskich, zupy z dyni i wielu przetworów oraz wypieków. Można było również zakupić przeróżne smakołyki i ręcznie robione kartki świąteczne.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe