Poprosiła o pomoc w realizacji pomysłu - teraz spełnia marzenia najmłodszych!

  • 18.11.2019, 16:49
  • Małgorzata Bzdak
Poprosiła o pomoc w realizacji pomysłu - teraz spełnia marzenia najmłodszych! Foto: Agnieszka Gogolewska
Jak wiele marzeń zostało porzuconych i nigdy nie doczekało się spełnienia? Miliony? Setki milionów? Miliardy? Jedno udało się jednak zrealizować i to niedaleko, bo w naszym mieście i niedawno – bo 17 listopada. Otwarcie Nununu – niezwykłej bawialni dla dzieci - to efekt ogromnej determinacji pomysłodawczyni oraz wsparcia ludzi, którzy w nią uwierzyli.

Część środków, które umożliwiły spełnienie marzenia pochodzi ze zbiórki crowdfoundingowej na polakpotrafi.pl. Projekt wsparło ponad 100 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 19 tys. złotych na dokończenie inwestycji. Ogromnym wsparciem okazali się również sponsorzy, którzy zapragnęli współtworzyć to miejsce, wyposażając je w swoje produkty. Wchodząc do Nununu, ciężko uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni jego otwarcie stało pod dużym znakiem zapytania. Wysmakowane, starannie wykończone, estetyczne wnętrze cieszy oko, ale nie pozostawia wątpliwości, dla kogo zostało stworzone. Bezpieczne dla najmłodszych zabawki wykonane z ekologicznych surowców, przestrzeń bez hałasu i krzykliwych kolorów, sprzęty wielkością oraz formą dostosowane do małych gości.

- Dopinając wszystko na ostatni guzik, tuż przed samym otwarciem, najbardziej bałam się tego, że… nikt nie przyjdzie – wyznaje z uśmiechem Magdalena Matulka, pomysłodawczyni bawialni.

Obawy 29-latki, mamy dwóch chłopców, okazały bezpodstawne. W dniu otwarcia z bawialni skorzystało blisko 100 dzieci z Kędzierzyna-Koźla i okolic. Wraz z rodzicami miały okazję przekonać się, co oferuje Nununu: kreatywne spędzanie czasu, zdrowe przekąski i napoje, a także możliwość rozwoju poprzez udział w warsztatach. To tutaj można zorganizować wymarzone przyjęcie urodzinowe dla dziecka – bez ograniczeń, jeśli chodzi o jego motyw przewodni, czy tematykę. Kozielska bawialnia, którą łatwo wypatrzyć przy ul. Konopnickiej 1 od 18 listopada działa w regularnych godzinach: od 11:00 do 18:00.

- Jest tak, jak sobie wymarzyłam. Jestem bardzo, bardzo wdzięczna za wsparcie, które otrzymałam podczas realizowania mojego marzenia. – wyznaje właścicielka - To miejsce jest dla Was, dla rodziców, którzy potrzebują chwili wytchnienia, mam, które rzadko mają okazję, żeby założyć sukienkę oraz dla dzieci, które zasługują na to, co najlepsze.

W ramach podziękowania za wsparcie, 30 listopada 2019 w sali obok kozielskiego baru „Pszczółka” organizowany jest minifestyn z warsztatami dla dzieci, treningiem fitness oraz wizytą znanego gościa – Qczaja, który kibicował projektowi od samego początku. Zaproszenia na festyn można otrzymać nieodpłatnie w Nununu – ilość miejsc ograniczona!

Zdjęcia: Agnieszka Gogolewska

Małgorzata Bzdak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wioletta bednarek
wioletta bednarek 19.11.2019, 14:05
Bylam wczoraj z dziecmi- super miejsce! mile panie za lada , a raczej nie za lada tylko ciagle w ruchu :)
Ceny -porownujac z innymi salami zabaw u nas BARDZO NISKIE. Pydzne ciasto. rewelacja! dziekujemy!
Loona
Loona 18.11.2019, 19:02
Wspaniale miejsce, piękny wystrój i to coś czego nie znajdziesz nigdzie indziej serce dla tych najmłodszych ❤️ dziękuję za to magiczne miejsce ?

Pozostałe