Kameleon żegna się z Brzeźcami

  • 19.11.2019, 13:18
  • Heniek Mordak
Kameleon żegna się z Brzeźcami
Dobiega końca czas funkcjonowania Kameleon Jazz Club w Brzeźcach. Odbędą się tam jeszcze trzy imprezy, a później klub muzyczny przeniesie się do Koźla.

Jako właściciel lokalu, w którym funkcjonuje obecnie „Kameleon” chciałbym podzielić się z pewną refleksją. Otóż łezka w oku się kręci, jako że w tym miejscu - począwszy od września 1991 r. do czerwca 2012 r. - prowadziłem wraz z małżonką działalność gospodarczą w zakresie handlu i gastronomii. Przez pierwsze 12 lat był tu zlokalizowany pub „Familijny”. Muzyka i taniec gościły tu zawsze. Tu odbywały się zabawy andrzejkowe, sylwestrowe, karnawałowe, śledziki, przyjęcia imieninowe, urodzinowe, weselne i itp.

Później przez dziewięć lat w wydzielonej części pomieszczeń funkcjonował sklep wielobranżowy.

Jednak to, co utworzył Mirek - choć gwoli kronikarskiej ścisłości należy dodać, iż początkowo wraz z Jackiem, a później już samodzielnie - czyli klub muzyczny w niewielkiej wiosce, to moim zdaniem coś unikalnego. Aż żal Mirku, że odchodzisz! Jestem pewien, że w nowym miejscu, warunkach, otoczeniu nadasz swojej pasji nowego, większego rozmachu. Życzę ci z całego serca sukcesu na nowym terenie i trzymam za ciebie kciuki. Twojej kreatywności i pomysłowości jestem pewien. Będziemy cię odwiedzać!

Niemniej życie w Brzeźcach, w tym również to kulturalne będzie rozwijać się nadal. Informuję, iż z chwilą gdy Mirek opuści gościnne dla niego podwoje - pomieszczenia po „Kameleonie” będą przeznaczone do dalszego wynajmu bądź sprzedaży. Zapraszam do rozmów zainteresowane osoby, kreatywne i z atrakcyjnymi pomysłami na dalsze funkcjonowanie tego lokalu.

 

Heniek Mordak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryk
Henryk 23.11.2019, 20:29
Ciekaw jestem Kris w oparciu o jakie to źródło wiedzy spłodziłeś ten stek pomówień? Po pierwsze, to nie wysokość czynszu była decydującą przy podejmowaniu przez Mirka decyzji o przeprowadzce Kameleona do Koźla. A w ogóle to jaka to kwota czynszu stanowi wg Ciebie "krocie", którymi to zniszczyłem Mirka i Kameleon w Brzeźcach? Kwota czynszu to w zasadzie jest tajemnica biznesowa. Ale w tym przypadku jest ona jawna, a zawiera ją oferta wynajmu lokalu po klubie Kameleon w Brzeźcach i jest umieszczona na moim profilu na FB. Poza tym nie zdarzyło mi się ani razu bym próbował wprowadzić kogokolwiek na koncert za darmo. Również za żonę opłacałem bilet wstępu. Kris, warto wysilić się ba odrobinę uczciwości zanim się kogoś użądli. Pozdrawiam fanów Kameleona.
Kris
Kris 20.11.2019, 13:03
Naprawdę wielka szkoda,że nie będzie już kameleona. Ale to ty się do tego przyczyniłeś H. Kasowałeś ich za wynajem krocie, a teraz płaczesz. Przestroga dla nowych najemców, zastanówcie się 2 razy. A co najlepsze, jak były koncerty to H. Wprowadzał pół swojej rodzin i znajomych ? oczywiście za darmo. Łatwo policzyć i Mirek już był w plecy. BRAWO za decyzje zmiany lokalu.???
Sylwek Mordak
Sylwek Mordak 23.11.2019, 15:39
Kris. Nie wiem kim jesteś ale pewnie nikim bo imienia i nazwiska nie podajesz. Ja jestem synem H (żebyś zrozumiał). Wyobraź sobie że H miał umowę że może wchodzić na koncerty za darmo, a będąc facetem z jajami (w przeciwieństwie do ciebie) płacił za swoją partnerkę a czasem nawet za siebie. Czynsz był niższy niż na początku uzgodniono żeby klub się jakoś utrzymał. Zupełnie inne względy zdecydowały o decyzji Mirka o przeniesieniu. Ni będę opisywał bo oewnie wiesz lepiej.

Pozostałe