W "Kasztankowym przedszkolu" o prawach najmłodszych

  • 21.11.2019, 15:29
  • Źródło: Publiczne Przedszkole nr 6
W "Kasztankowym przedszkolu" o prawach najmłodszych
20 listopada obchodziliśmy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - "Konwencji o prawach dziecka". Był to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym roku Publicznego Przedszkola nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu obchodziło to bardzo ważne święto razem z Unicef. Tego dnia wszystkie dzieci i pracownicy "Kasztankowego przedszkola" przyszli ubrani na niebiesko. Był to nasz gest solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się, jakie mają prawa oraz, że wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od wieku, rasy płci, czy pochodzenia.

Dzieci zobaczyły również ciekawy film edukacyjny, słuchały wierszy i piosenek o tematyce dotyczącej praw dziecka. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki wykonały prace plastyczne obrazujące ulubione prawa dzieci, z których zrobiliśmy wielką galerię w holu przedszkola.

Cała społeczność przedszkolna wzięła również udział w pochodzie z niebieskimi balonami i hasłem na ustach ,,Nasze prawa-ważna sprawa" .

Źródło: Publiczne Przedszkole nr 6

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe