Debata z parlamentarzystami o jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu

  • 22.11.2019, 15:23
  • Źródło: Urząd miasta
Debata z parlamentarzystami o jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu Foto: urząd miasta
Przy jednym stole usiadły władze Kędzierzyna-Koźla, parlamentarzyści, ich przedstawiciele, radni oraz reprezentanci Komitetu Ochrony Powietrza. Na zaproszenie prezydent Sabiny Nowosielskiej na debatę o jakości powietrza w mieście odpowiedział także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu.

W spotkaniu wzięli udział poseł Janusz Kowalski i senator Beniamin Godyla. Posłowie Tomasz Kostuś i Marcin Ociepa przysłali swoich przedstawicieli. Pozostali parlamentarzyści usprawiedliwili swoją nieobecność przedłużającym się posiedzeniem w Sejmie.

Konkluzje z dyskusji są bardzo podobne do wniosków z ostatniego spotkania z mieszkańcami: trzeba przeprowadzić kompleksową analizę powietrza nad miastem. Jako istotne zanieczyszczenia oprócz benzenu uczestnicy wskazali przede wszystkim pyły zawieszone.

Do zbadania pozostaje również aktualny stan prawny – czyli obowiązujące normy i regulacje. Czy należy wprowadzić kolejne, czy być może zaostrzyć już istniejące przepisy? Zebrani dyskutowali również, czy konieczne są ponowne kontrole istniejących instalacji i przyznanych pozwoleń zintegrowanych. Ze strony posła Janusza Kowalskiego padła deklaracja doprowadzenia do wybudowania drugiej stacji badającej stan powietrza na terenach przemysłowych w mieście. Była również mowa o wprowadzających w błąd aplikacjach, które godzinowe wyniki pomiarów benzenu zestawiają z normą średnioroczną, powodując jedynie nieuzasadniony niepokój mieszkańców.

Kolejne spotkanie w sprawie stanu powietrza w Kędzierzynie-Koźlu z udziałem parlamentarzystów odbędzie się w drugiej połowie stycznia.

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe