Czwarta Gala Koncertu Kultur

  • 25.11.2019, 09:55
  • Rafał Pulkowski
Czwarta Gala Koncertu Kultur
Cztery kultury - Kresowa, Romska, Śląska i Niemiecka, zaprezentowały się zarówno od strony muzycznej, jak i kulinarnej podczas Czwartej Gali Koncertu Kultur, która odbyła się w Domu Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu.

Organizatorem imprezy jest chór "Echo Kresów", który rozpoczął tegoroczny koncert. Tuż po nich pojawiła się romska gwiazda Don Vasyl Junior z zespołem. Następnie jodłowali "Kwaśnica Bavarian Band", a na zakończenie wystąpił kabaret śląski ”Książe Lipin i przyjaciele". Sala wypełniła się po brzegi, a na holu unosiły się zapachy przeróżnych potraw związanych z kulturami, jakie mogliśmy podziwiać na scenie.

- W tym roku mieliśmy małe problemy finansowe. Musieliśmy zorganizować ten koncert ze środków, jakie zarobił chór "Echo Kresów". Dlatego nie jest to festiwal, a koncert. Jakbyśmy chcieli zrobić to porządnie, to musiałoby to trwać co najmniej dwa dni. Na szczęście artyści okazali się wyrozumiali i udało się to zorganizować w takiej formie. Jednak nie wiem co będzie za rok, czy w ogóle uda się coś zrobić - powiedział Adam Wołkowski, organizator imprezy i dyrygent chóru "Echo Kresów".

Wstęp na imprezę był darmowy. Darmowe były także pyszności przygotowane w holu - m.in. śląskie kołacze, żurek, wodzionka, kartacze, pierog z przeróżnym nadzieniem i wiele innych potraw.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe