Czołowe zderzenie busa z osobówką

  • 08.01.2019, 17:06 (aktualizacja 09.01.2019, 13:53)
  • Ł
Czołowe zderzenie busa z osobówką KPP
Do groźnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 408 w pobliżu Kędzierzyna-Koźla. Zdarzenie mogło zakończyć się tragedią i szczęście, że nikt w nim nie zginął.

Do wypadku doszło 7 stycznia około godz. 17 na drodze wojewódzkiej 408. Kędzierzyńscy policjanci z ruchu drogowego ustalili wstępnie, że 48-letni kierowca busa, który jechał w kierunku Gliwic, wyprzedzając inny pojazd na zakręcie drogi oznaczonym linią ciągłą, doprowadził do zderzenia czołowego z audi kierowanym przez 64-letniego mieszkańca naszego powiatu.

 

Busem podróżowało czterech mieszkańców województwa śląskiego. Jeden z nich, 36-letni pasażer, został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia. Na czas działań służb medycznych, straży pożarnej oraz policji droga była zablokowana. Kierowcy busa zostało zatrzymane prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

 

Policja przypomina, że przecenienia własnych umiejętności, szybka jazda oraz brawura to główne przyczyny wypadków drogowych. Dlatego też funkcjonariusze apelują o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i prędkością dostosowaną do panujących warunków.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe