Medale młodych siatkarzy w turnieju "Damons Cup"

  • 27.11.2019, 17:07
  • Ł
Medale młodych siatkarzy w turnieju "Damons Cup" Foto: PSP nr 11
Zespoły z Ozorkowa i Wrocławia wygrały drugą edycję ogólnopolskiego turnieju „Damons Cup 2019” w minisiatkówce chłopców, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Jednak na podium stanęli też zawodnicy z naszego miasta.

Pomysłodawcami turnieju byli Marcin Nurski i Janusz Blachucik, nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zorganizowali zawody we współpracy z firmą Damons i przy wsparciu Fundacji Santander oraz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej. Patronat honorowy nad imprezą sprawowała prezydent miasta Sabina Nowosielska. Do rywalizacji w dwóch kategoriach – trójek i czwórek – przystąpiła ponad setka młodych siatkarzy z 24 zespołów.

 

W pierwszym i drugim etapie grano jednego seta do 21 punktów, a w meczach decydujących o ostatecznej kolejności - dwa sety do 15 i ewentualnie tie-break do 11 punktów.

W trójkach Kędzierzyn-Koźle reprezentowały PSP nr 11 i PSP nr 19 oraz mieszany skład PSP nr 11 i SP Domecko. Najlepiej z naszych wypadła ta ostatnia drużyna, grając w składzie: Bartosz Blachucik, Aleksander Peljan, Nikodem Dambiec i Wiktor Szpaczek. Podopieczni Janusza Blachucika dotarli do strefy medalowej i w pojedynku o trzecie miejsce ograli w dwóch setach Sikret Gliwice. W wielkim finale Bzura I Ozorków pokonała Jedynkę Międzyrzecz 2:0. PSP nr 11 sklasyfikowano na dziesiątym, a PSP nr 19 na dwunastym miejscu.

 

W czwórkach wystąpiły dwie ekipy z PSP nr 11 oraz jedna z PSP nr 19. Tu najlepiej z naszych wypadł pierwszy skład Jedenastki, który dotarł do wielkiego finału, ale w meczu o pierwsze miejsce przegrali po tie-breaku z UKS-em Koral I Wrocław. W ekipie gospodarzy, prowadzonej przez Marcina Nurskiego, wystąpili: Dawid Banasiak, Marcel Steyer, Aleksander Kopania, Łukasz Siemaszko, Kacper Ziółkowski i Nikodem Nowaczek. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze Wifamy Łódź. Drugi skład PSP nr 11 zajął jedenaste miejsce, a PSP nr 19 dwunastą lokatę.

 

Trenerzy w obu kategoriach wybrali zawodników MVP – w naszych zespołach byli to Dawid Banasiak i Aleksander Peljan oraz wyróżniających się siatkarzy – u nas Marcel Steyer i Bartosz Blachucik. Na koniec wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz medale.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe