Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Kamerdyner"

  • 28.11.2019, 09:52
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Kamerdyner"
Dramat historyczny Filipa Bajona „Kamerdyner” to kolejna propozycja kędzierzyńskiego „Heliosa” w ramach cyklu „Kultura Dostępna”, który odbędzie się 28 listopada o godz. 18.

Początek XX wieku na Pomorzu. Kaszubski chłopiec Mateusz Krol (Sebastian Fabijański) po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss i jej męża Hermanna. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Tymczasem w Europie nastają nowe porządki. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich obok Wejherowa naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

W „Heliosie” trwa czternasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Fighter” (12.12), „Miłość jest wszystkim” (19.12) i „Planeta singli 3” (26.12).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe