Nie żyje Tadeusz Bratus

  • 29.11.2019, 09:45
  • Ł
Nie żyje Tadeusz Bratus
Po ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Bratus - znany nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu - znakomity muzyk, kompozytor, aranżer, animator miejskiej kultury i pedagog pracujący z młodzieżą.

Był założycielem legendy lokalnej sceny bigbitowej - grupy Taranty, a także współzałożycielem Nowej Grupy Jacka Lecha. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami m.in.: Grażyną Łobaszewską, Kasią Sobczyk, Edytą Geppert, Andrzejem Zauchą, Bernardem Ładyszem i Danutą Rinn, z którymi koncertował na estradach krajowych i zagranicznych. Przez lata związany był z Miejskim Ośrodkiem Kultury i działającym w nim Studiem Piosenki.

Tadeusz Bratus w grudniu 2016 roku za swoją działalność uhonorowany został tytułem „Zasłużony dla Miasta Kędzierzyna-Koźla”. Zawsze ciepły, uśmiechnięty i serdeczny. Mimo ciężkiej choroby, jeszcze 3 listopada wystąpił podczas koncertu „Marek Raduli Anniversary - 40 lat na scenie”, który odbył się w Domu Kultury "Chemik". Odszedł 28 listopada.

Ceremonia pogrzebowa nastąpi 4 grudnia. Msza żałobna odbędzie się w kościele na Pogorzelcu o godz. 11, a następnie pochówek na cmentarzu komunalnym "Kuźniczka".

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe