Autorzy do piór! Konkurs na hasło przewodnie „Pływadeł”

  • 09.01.2019, 19:06 (aktualizacja 12.01.2019, 10:07)
  • W
Autorzy do piór! Konkurs na hasło przewodnie „Pływadeł” Wojciech Szymczak Pływadła 2018
Podczas 19. edycji „Pływadeł” świętowano 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z kolei tegoroczna odsłona znanej w całej Polsce imprezy przebiegnie w setną rocznicę I powstania śląskiego i 200. rocznicę podpisania aktu prawnego, od którego rozpoczęła się kompleksowa regulacja Odry.

Trzy jubileusze w jednym roku. Warto, by do jednego z nich nawiązywało każde z haseł biorących udział w konkursie.

Propozycje przyjmuje do końca stycznia główny pomysłodawca wydarzenia - Bronisław Piróg pod numerem tel. 510265174.

Wynik konkursu ogłosi kapituła, która zbierze się 4 lutego w Turzu. Nagrodę zwycięzca otrzyma podczas finału spływu na „Szkwale”.

„Mija 200. rocznica podpisania w Boguminie specjalnego protokołu, uznającego, że rzeka Odra jest drogą wodną, że ma mieć minimum metr głębokości i żaden książę, król czy inny władca nie rości sobie praw do rzeki” – pisze Piróg na jednym z portali społecznościowych. – Mnie od razu ułożyło się hasło: „Od Bogumina odrzańskie pływanie się zaczyna”. Jednak myślę, że będą lepsze i ciekawsze. Liczę na duży odzew – twierdzi.

Międzynarodowy Spływ Odrzański „Pływadła 2019” odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Tradycyjnie śmiałkowie spłyną na byle czym z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. Noc z soboty na niedzielę spędzą w Dziergowicach i Przewozie. Na czas spływu dwa sołectwa z gmin Bierawa i Cisek połączy most pontonowy. W niedzielę rano uczestnicy wyruszą do kozielskiego „Szkwału”, gdzie po południu zaplanowano finał imprezy.

Organizatorami wydarzenia są samorządy z powiatów raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Stowarzyszenie Załóg Pływających „Rzeki dzielą, Odra łączy”.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe