Kino Konesera w "Heliosie". Seans filmu „Kult. Film”

  • 02.12.2019, 16:02
  • Ł
Kino Konesera w "Heliosie". Seans filmu „Kult. Film”
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz dokumentu muzycznego „Kult. Film”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 4 grudnia, na godz. 18.30.

Dokument Olgi Bieniek zawierający wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen i grupy, i jej zupełnie niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

To powieść o zespole, którego sukces w dużej mierze opiera się na idei „Twoje słowo jest prawdą”, będącej jednocześnie tytułem ich piosenki. Możesz tę prawdę kochać lub jej nienawidzić, ale nie możesz przejść obok niej obojętnie. Kult to moc twórcza, zdolność przyciągania tłumów, cztery dekady na polskiej scenie muzycznej i status jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich zespołów rockowych w historii gatunku. Naturalnym środowiskiem dla muzyków jest podróżowanie. To element ich codziennego życia. Stąd podróż stanowi ramy narracyjne tej opowieści.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe