Władze powiatu wyróżnią Olimpię za jej bohaterską postawę. Dziewczynka uratowała życie mamie

  • 03.12.2019, 10:18
  • ART
Władze powiatu wyróżnią Olimpię za jej bohaterską postawę. Dziewczynka uratowała życie mamie
W starostwie powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu 4 grudnia o godz. 13 odbędzie się spotkanie, podczas którego Olimpia Jastrzębska zostanie uhonorowana za swoje bohaterskie zachowanie. Siedmiolatka 28 listopada uratowała życie swojej mamie Dominice. Za wzorową postawę już dostała mnóstwo prezentów od całej rodziny. Teraz dziewczynka za godną naśladowania postawę zostanie wyróżniona przez władze samorządowe.

Gdy mama siedmioletniej Olimpii na skutek zatrucia tlenkiem węgla straciła przytomność pod prysznicem, dziewczynka wiedziała, jak zareagować. Mimo dramatycznej sytuacji zachowała zimną krew, otworzyła drzwi i okno, a następnie zadzwoniła po pomoc. Zajęła się też półtoraroczną siostrzyczką Mają, która była w mieszkaniu.

- Cieszę się, że uratowałam mamę - wyznaje mała bohaterka, która bardzo przeżyła całą sytuację.

Do zdarzenia doszło w czwartek 28 listopada około godziny 14.30. Dominika Jastrzębska to 28-letnia mama dwójki dzieci. Na co dzień pracuje jako instruktor w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Feralnego dnia przebywała w swoim mieszkaniu przy ul. Głubczyckiej wraz z dwoma córkami: Olimpią i Mają. W tym czasie jej mąż Michał Jastrzębski pracował w Austrii.

- Wykorzystałam to, że młodsza córka usnęła, i poszłam do łazienki wziąć szybki prysznic. W pewnym momencie zrobiło mi się słabo. Zjechałam po szybie na kafelki. Myślałam, że mam wylew. Zdołałam wyczołgać się z kabiny prysznicowej i straciłam przytomność - relacjonuje Dominika Jastrzębska.

 

Więcej o dzielnej dziewczynce przeczytacie w 45. numerze "Nowej Gazety Lokalnej" (czytaj E-WYDANIE)

 

ART

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe