Potyczki z techniką w ZSTiO

  • 03.12.2019, 13:46
  • MS
Potyczki z techniką w ZSTiO Foto: ZSTiO Zwycięzcy dziewiątej edycji konkursu „Potyczki z Techniką 2019” w ZSTiO
Dziewiątą edycję powiatowego turnieju wiedzy technicznej „Potyczki z Techniką 2019” zorganizowano w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach 26 listopada. Patronat nad wydarzeniem skierowanym do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych sprawowało starostwo powiatowe.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn, ostatecznie wystartowało 10 zespołów. Konkurs otworzył Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W jury zasiedli: Piotr Brodaczewski - ETP SA Katowice - zakład w Bierawie, Jagoda Zmarz - Petrochemia Blachownia SA, Janusz Krzyżanowski - Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. i Maria Staliś - dyrektor ZSTiO.

W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań z zakresu informatyki, podstaw techniki, fizyki, elektrotechniki, matematyki.

Potem w pracowniach zawodowych drużyny rozwiązywały zadania praktyczne, które przygotowali nauczyciele z ZSTiO: z elektrotechniki mgr inż. E. Bamburowicz, z j. angielskiego i j. niemieckiego zawodowego mgr B. Oleśna i mgr E. Olszowska, z mechaniki mgr inż. J. Rams, z  informatyki mgr inż. Łukasz Guziak, a z elektroniki dr hab. inż. M. Szmajda z Politechniki Opolskiej razem z mgr. inż. B. Baronem.

Ostatnie zadanie praktyczne, autorstwa mgr inż. E. Baron, polegało na utworzeniu z kartki papieru łódki, dobraniu obciążników i jej zwodowaniu. Zadanie było zaliczone, gdy łódka utrzymała się na wodzie minimum pięć sekund.

Zwycięzcami dziewiątej edycji turnieju zostali uczniowie PSP nr 15 przed PSP nr 19 z Kędzierzyna-Koźla i ZSP Długomiłowice. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Miłosz Mikołajczyk z PSP nr 3. Drugi był Maciej Bogusz z PSP nr 11, a trzeci Wojciech Zych z PSP nr 12.

Nagrody wręczyli: Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym, wraz z przedstawicielami firm i dyrekcją ZSTiO.

Skrzynki narzędziowe, mierniki, słuchawki, głośniki, zestawy wkrętaków, próbniki, gadżety firmowe i puchary ufundowali organizatorzy i partnerzy konkursu, którzy od samego początku wspierają ten turniej. Są to: Petrochemia Blachownia SA, ETP SA Katowice - zakład w Bierawie, Jokey Plastik Blachownia, starostwo powiatowe i Politechnika Opolska.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (koordynatorzy: mgr inż. Jarosław Rams i mgr inż. Eliza Baron) we współpracy  z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Gorące podziękowania dla uczniów klasy II Mch/EO, IV Mch, I E/EO za dużą pomoc w organizacji turnieju.

MS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe