Serduszkowy szał

  • 10.01.2019, 11:36 (aktualizacja 12.01.2019, 10:03)
  • W
Serduszkowy szał Wojciech Szymczak Wśród licytowanych przedmiotów w Reńskiej Wsi nie może zabraknąć wyjątkowego tortu, zapewnia Bronisław Piróg
Szeregi przed 13 stycznia zwierają w sztabie WOŚP w Pawłowiczkach. W akcji tradycyjnie wezmą udział sztaby zlokalizowane w Dziergowicach i Polskiej Cerekwi.

Finał WOŚP w Domu Kultury w Dziergowicach rozpocznie się o godz. 18.

W programie imprezy mecz piłki nożnej o puchar szefa sztabu Bernarda Kowola i wójta gminy Bierawa Krzysztofa Ficonia,  tworzenie „Serduszkowego łańcucha do nieba” i oczywiście licytacje.

Strażacy ochotnicy przeprowadzą akcję „Cała gmina uczy się resuscytacji krążeniowo-oddechowej”.

W blokach artystycznych występy miejscowych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych w Dziergowicach i Solarni oraz solistów oraz zespołów działających przy GCKiR. Z koncertem wystąpi zespół Libido.

O godz. 20 tradycyjne „światełko do nieba”.

W Starej Kuźni zabawa wystartuje o godz. 17.30 w sali widowiskowej domu kultury. Koncert finałowy Orkiestry Dętej Stara Kuźnia-Rachowice, występ solistów i grup wokalnych, działających przy placówce, pokaz tańca dziecięcego nowoczesnego to tylko niektóre atrakcje przygotowane na niedzielę. Warsztaty plastyczne z sercem na pierwszym planie, licytowanie ciekawych przedmiotów i „światełko do nieba”… Mocnym uderzeniem wesprze akcję zespół rockowy Esther.

Sztab klubu HDK PCK z siedzibą w Polskiej Cerekwi, któremu szefuje Agnieszka Piróg, tym razem finał WOŚP przeprowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi. Impreza rozpocznie się o godz. 16.

Sporą niespodzianką będzie mecz tenisa stołowego, w którym zmierzą się wójtowie gmin Reńska Wieś i Cisek: Tomasz Kandziora i Rajmund Frischko. Sędziujący mecz Gerard Zwadło wystąpi później w pokazówce wraz z klubowym kolegą z LZS „ISMe” Zakrzów Adrianem Kochoniem.

Za rok sztab chce zorganizować finał w Cisku. Wtedy to wójt Frischko rzuci wyzwanie Tomaszowi Kandziorze.

– O godz. 20, zamiast lampionów czy fajerwerków do nieba, chcielibyśmy wypuścić gołębie – zdradza Bronisław Piróg, który jak co roku poprowadzi imprezę.

Wśród artystów, którzy wystąpią w niedzielę na scenie widowiskowej GOK, poza miejscowymi zespołami zaprezentują się mażoretki z Ciska, grająca na skrzypcach uczennica szkoły w Łanach – Vivienne Siedlaczek, Miriam Elbin z Dzielnicy i śpiewaczka z Raciborza – Aleksandra Pełka.

Organizatorzy chcieliby jeszcze gościć w finale solistę breakdance i młodych miłośników tańca towarzyskiego z Raciborza.

Będzie można licytować limitowaną edycję whisky, maszynę do krojenia chleba, czy też płytę zespołu DOXXX. Ponadto – po roku przerwy – dwie papużki faliste od Jana Raźniaka ze Steblowa. Poza tym sporo gadżetów, a to tylko część przedmiotów. Zostało bowiem jeszcze trochę czasu na przekazanie darów do wylicytowania.

Wolontariusze ze sztabu klubu HDK PCK kwestować będą w gminach: Polska Cerekiew i Cisek. Pieniądze dla sztabu zbierać będą również szkoły w Gościęcinie, Łanach i Długomiłowicach. Kwestujący pojawią się też w Łubowicach w gminie Rudnik.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe