Szkoły z Kędzierzyna-Koźla w rankingu Perspektywy 2019

  • 10.01.2019, 13:02 (aktualizacja 10.01.2019, 13:53)
  • Ł
Szkoły z Kędzierzyna-Koźla w rankingu Perspektywy 2019 Perspektywy
XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 z Warszawy to najlepsze szkoły średnie w Polsce według rankingu „Perspektywy 2019”, który został opublikowany po raz 21. Jak tym razem wypadły placówki z Kędzierzyna-Koźla?

Ranking najlepszych techników na Opolszczyźnie otwiera Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Najwyżej sklasyfikowana placówka z Kędzierzyna-Koźla to Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, które jest ósme w województwie i 164 w kraju. Rok temu były to odpowiednio lokaty: siódma i 137.

 

Tuż za nim znalazło się Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja – dziewiąte w województwie i 177 w kraju (przed rokiem: szóste i 130). Obie szkoły utrzymały srebrne tarcze jakości.

 

 

Pozostałe nasze technika straciły brązowe tarcze jakości, co oznacza, że znalazły się poza sklasyfikowaną pięćsetką.

Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie przed rokiem zajęło 224. miejsce, a Technikum nr 2 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte – 226. miejsce.

 

 

W klasyfikacji liceów na Opolszczyźnie po raz kolejny najlepsze było: PLO nr 3 dwujęzyczne w im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu.

Spadek z siódmego na dziewiąte miejsce w województwie zanotowało II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. W krajowym rankingu było 390., a rok temu 345.

Druga nasza szkoła - I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza – równie zaliczyło spadek z dziewiątego na jedenaste miejsce w województwie, oraz z 411. na 452. w rankingu ogólnopolskim.Obie placówki z Kędzierzyna-Koźla posiadają srebrne tarcze jakości.

 

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. „kryterium wejścia”: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

 

Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

Kryteria ogólnopolskiego rankingu liceów 2019 to: sukcesy w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria ogólnopolskiego rankingu techników 2018 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

 

RANKING TECHNIKÓW

RANKING LICEÓW

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe