Siatkarze z Jedenastki wygrali ogólnopolski turniej w Krakowie

  • 08.12.2019, 18:34
  • Ł
Siatkarze z Jedenastki wygrali ogólnopolski turniej w Krakowie
Kolejny sukces na koncie młodych siatkarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Kędzierzyna-Koźla. Tym razem wygrali 25. ogólnopolski mikołajkowy turniej minisiatkówki w Krakowie.

Tydzień temu informowaliśmy o sukcesie drużyny z Jedenastki w Warszawie, gdzie wygrała międzynarodowy turniej Wola Cup. Tym razem podopieczni Marcina Nurskiego w dniach 6-8 grudnia rywalizowali w zawodach zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Sparta Volleyball Kraków”.

Trzydniowy maraton siatkarski reprezentacja PSP nr 11 rozpoczęła od zwycięstw nad drużynami z Gorlic i Nysy po 25:15. Później nasi ulegli rywalom z Nowego Sącza 22:25 i Krakowa 25:27, ale uzyskane rezultaty pozwoliły im awansować do kolejnej fazy turnieju. Tu już nie można było sobie pozwolić na chwile słabości. Kędzierzynianie najpierw ograli Spartę AGH Kraków 25:15 i SKPS Dunajec Nowy Sącz 25:16, a później stoczyli twardy bój z MKS-em Andrychów, który ograli 27:25.

Kolejne zwycięstwa nad UKS-em 22 Kraków 25:23 oraz UKPS-em Lubin 25:22 zapewniły Jedenastce awans do wielkiego finału. W pojedynku o złoty medal rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów. Pierwsza partia dla PSP 11 15:13. W drugiej minimalnie lepsi siatkarze z UKS-u 22 Kraków (15:12), a zacięty tie-break ponownie dla naszego zespołu 15:13.

- Najbardziej cieszy to, że praktycznie we wszystkich spotkaniach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się chłopcy dopiero wchodzący do zespołu, a jeden z nich rozegrał pierwsze wyjazdowe zawody w życiu. Jestem dumny z chłopaków i ich postawy - relacjonował Marcin Nurski.

W zwycięskiej drużynie grali: Aleksander Kopania, Marcel Steyer, Łukasz Siemaszko, Aleksander Peljan, Kacper Ziółkowski, Michał Marek i Dawid Banasiak, który podobnie jak tydzień temu w stolicy i tym razem został uznany za najlepszego siatkarza zawodów. I co jeszcze warte odnotowania, to fakt, że to już trzeci triumf z rzędu reprezentacji PSP nr 11 w tym turnieju.

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe