Nauka tak cenna jak życie

  • 09.12.2019, 12:41
  • Źródło: Urząd miasta
Nauka tak cenna jak życie
Dzieci uczące się pierwszej pomocy wyglądają przesympatycznie, a zarazem pociesznie. Co te szkraby mogą zrobić, żeby udzielić pomocy dorosłemu? Czasem ocalić życie, jak siedmioletnia Olimpia Jastrzębska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

Gdy jej mama straciła przytomność w łazience, dziewczynka nie spanikowała i natychmiast zadzwoniła do babci. Ta błyskawicznie zawiadomiła pogotowie i straż pożarną. W tym czasie dzielna dziewczynka otwarła drzwi, okno i zajęła się półtoraroczną siostrzyczką. Wezwała też na pomoc kolejną osobę. Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy, którzy stwierdzili w mieszkaniu wysokie stężenie tlenku węgla. Dzięki szybkiej akcji ratowniczej cała rodzina wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

Olimpia już w przedszkolu miała zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Teraz jest uczennicą pierwszej klasy w PSP nr 12, gdzie jej wychowawcą jest pani Małgorzata Kulik. Niedawno w placówce odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, które poprowadził ojciec jednej z koleżanek Olimpii, pracujący jako ratownik medyczny. Dzięki takiej współpracy na linii szkoła – rodzice i prawidłowej reakcji dziecka udało się uniknąć nieszczęścia.

Prezydent Sabina Nowosielska odwiedziła małą bohaterkę podczas lekcji i złożyła jej serdeczne gratulacje.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe