VII powiatowe warsztaty językowe „Zur Berufswelt”

  • 13.12.2019, 08:46
  • Anna Księżyk
VII powiatowe warsztaty językowe „Zur Berufswelt” Foto: ZS nr 1
10 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się VII powiatowe warsztaty językowe „Zur Berufswelt” dla ósmoklasistów powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych przedstawili prezentacje multimedialne na temat swoich wymarzonych zawodów, opatrzone komentarzem w języku niemieckim, a także uczestniczyli w potyczkach językowych. Pracowali nad zagadnieniami związanymi z przyszłym zawodem i fachowym słownictwem branżowym. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przygotowali natomiast prezentacje na temat kompetencji zawodowych oferowanych przez ich szkołę, wskazując na atut, jakim jest dobra znajomość języka niemieckiego na rynku pracy.

Nad poprawnością językową czuwała pani prof. dr hab. Felicja Księżyk z Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, która wygłosiła  także prelekcję na temat wielojęzyczności oraz jej zalet w obliczu nowych badań naukowych.

Najlepsi okazali się uczniowie Publicznego Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kędzierzynie Koźlu. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Pawłowiczek, natomiast na miejscu trzecim uplasowali się ósmoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nagrody dla zwycięzców w postaci drobnego sprzętu elektronicznego ufundowało starostwo powiatowe.

Anna Księżyk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe