Zofia Czechlewska o historii tańca

  • 13.12.2019, 10:48 (aktualizacja 13.12.2019, 11:12)
  • Rafał Pulkowski
Zofia Czechlewska o historii tańca
W oddziale dla młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej "Studnia - Otwarta Kultura", odbyło się spotkanie z tancerką, choreografką i dr sztuk muzycznych Zofią Czechlewską, która jest również autorką albumu pt. "Historia tańca".

W spotkaniu wzięła udział młodzież z pobliskich szkół, która interesuje się tańcem. Książka, a w zasadzie album, zawiera wiele fotografii, które mocno przemawiają do młodych ludzi. 

- Ten album jest taką formą przekazu moich wrażeń i emocji. W zasadzie tej tematyki, czym tak na prawdę jest taniec dla społeczeństwa, jakie jest jego znaczenie i co możemy przekazać poprzez ruch, muzykę i słowo. To był dla mnie wyjątkowy moment, kiedy wydawnictwo zwróciło się do mnie z propozycją o napisanie tekstu, ale nie akademickim językiem, a prostszym. Takim zrozumiałym dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, którzy nie do końca interesują się tańcem, ale mogliby sobie o tańcu poczytać - powiedziała Zofia Czechlewska, autorka albumu.

Zofia Czechlewska jest cenioną tancerką, solistką, choreografką i wieloletnią pracownicą Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Jako doświadczony pedagog w przystępny sposób opisała historię tańca na przestrzeni wieków. Chronologiczny układ treści - od tańca starożytnego po współczesne tendencje w tej dziedzinie sztuki - pozwolą na dostrzeżenie niezwykle ciekawych przemian. Autorka opisała najważniejsze wydarzenia i sylwetki wybitnych artystów mających wpływ na rozwój sztuki tańca.

Tego samego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy kozielskim rynku w godzinach popołudniowych odbyło się drugie spotkanie z dorosłymi mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe