Moc prezentów dla dzieciaków z "Brzdąca"

  • 14.12.2019, 13:22
  • Grzegorz Łabaj
Moc prezentów dla dzieciaków z "Brzdąca"
Finał akcji „SuperPaka”, zorganizowanej przez wolontariat „SuperMy”, dla podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej „Brzdąc” w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzono 14 grudnia.

Wolontariat „SuperMy” powstała w Kędzierzynie-Koźlu z inicjatywy Sandry Gromady i Tomasza Kotowicza. W ubiegłym roku przed świętami prowadził zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu św. Karola w Koźlu. Tym razem celem było zebranie paczek-prezentów dla podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej „Brzdąc”, która prowadzi działalność edukacyjno-wychowawczą, profilaktyczną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym.

Przygotowano kilkadziesiąt paczek dla dzieci w różnym wieku ze słodyczami i upominkami, a oprócz tego „Brzdąc” otrzyma sporo nowego sprzętu, m.in. telewizor, miniwieżę hi-fi, różnego rodzaju gry i zabawki, przybory szkolne, a także sprzęt sportowy. Łączna wartość przekazanych darów dla placówki to 8000 zł.

Wręczenie prezentów odbyło się podczas spotkania przedświątecznego stowarzyszenia "Brzdąc" w restauracji "Athena".

- „Brzdąc” zajmuje się wspaniałymi dzieciakami i skupia wokół siebie cudowny ludzi. Czasem na naszej drodze spotykamy bardzo dobrych ludzi i tak trafiliśmy na wolontariat „Super My”, który postanowił pomóc naszym podopiecznym - mówiła Hanna Białas ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Brzdąc”.

Jednak liczba zebranych darów i środków finansowych pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Dlatego część z nich trafi w tym roku również do Domu św. Karola.

- W tym tygodniu szykujemy paczki dla placówki w Koźlu i w kolejną niedzielę tam dostarczymy prezenty - informuje Sandra Gromada.

- Chcieliśmy podziękować wszystkich hojnym darczyńcom, którzy wsparli nas w tym roku. To osoby prywatne, różne firmy i instytucje, ale otrzymaliśmy też wpłaty ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Anglii - dodał Tomasz Kotowicz.

Więcej o akcji w „Nowej Gazecie Lokalnej”, która ukaże się 17 grudnia

Grzegorz Łabaj

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe