Dziesiątka w przedstawieniu jasełkowym na deskach "Lecha"

  • 16.12.2019, 13:53
  • Anna Bialik
Dziesiątka w przedstawieniu jasełkowym na deskach "Lecha"
W piątkowe popołudnie 13 grudnia w Domu Kultury „Lech” na osiedlu Blachownia odbyły się Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 10 w Kędzierzynie-Koźlu.

Tegoroczne przedstawienie pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przyciągnęło do sali kinowej nie tylko rodziców i dziadków ale także pozostałych mieszkańców osiedla Blachownia.

Dyrektor przedszkola, pani Barbara Perucka, rozpoczęła uroczysty wieczór od powitania przybyłych gości. W atmosferę betlejemskiego cudu wprowadziły nas przedszkolaki z grupy „Jagódki” wraz z Archaniołem Gabrielem, w którego rolę wcielił się katecheta, ks. Bogdan Węgrzyn. Następnie przedszkolaki ze starszych grup: „Poziomki” i Malinki” przedstawiły historię narodzin Jezusa.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej scenografii. Podczas występu przedszkolaków wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne a także taneczne.

Dzięki nim, wszyscy widzowie po raz kolejny mogli wspólnie przeżyć Tajemnicę Bożego Narodzenia.

Anna Bialik

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe