Środa, 19.06.2019

Z sekcji bokserskiej Chemika do reprezentacji

  • 11.01.2019, 17:17 (aktualizacja 12.01.2019, 10:06)
  • Ł
Z sekcji bokserskiej Chemika do reprezentacji
O tym, że kędzierzyński Chemik nie tylko piłką nożną stoi, lokalni kibice wiedzą doskonale. Działa tu prężna sekcja bokserska, w której trenują i dzieci i dorośli. Prowadzący zajęcia Ireneusz Przywara został właśnie trenerem reprezentacji Polski.

Sekcja bokserska w Towarzystwie Sportowym Chemik działa od kilku lat. W 2017 roku uzyskała ona wsparcie finansowe Grupy Azoty ZAK SA. Wtedy też zatrudniony został Ireneusz Przywara, który od lat pracuje w klubie w Knurowie.

 

Wśród jego podopiecznych byli tak utytułowani pięściarze jak Damian Jonak, a przede wszystkim Tomasz Adamek – były zawodowy mistrz świata organizacji IBF i IBO w wadze juniorciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej, który walczył też o mistrzowski pas w królewskiej wadze ciężkiej ze słynnym Witalijem Kliczko.

 

Znany szkoleniowiec przyciągnął na zajęcia amatorów boksu w różnym wieku. Najmłodsi ledwo rozpoczęli podstawówkę, a najstarsi z powodzeniem mogą rywalizować już tylko w kategoriach oldbojów.

- Pewnie nie każdy z tych młodych ludzi znajdzie w sobie tyle siły, by wytrzymać treningi, ale niech próbują. Sukces osiąga się wytrwałością, systematycznością i ciężką pracą – opowiadał podczas jednego z treningów nowy szkoleniowiec kadry narodowej, którego zarząd Polskiego Związku Bokserskiego powołał na stanowisko 9 stycznia.

 

Ireneusz Przywara, który dekadę temu był już asystentem w kadrze Stanisława Łakomca, zastąpił Ukraińca Iwana Juszczenkę.

Przed nim spore wyzwanie, bo w tym roku naszych seniorów czekają mistrzostwa świata i Igrzyska Europy. Z kolei w 2020 roku odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio.

 

 

Treningi bokserskie odbywają się w hali „Śródmieście” przy al. Jana Pawła II we wtorki i czwartki (zajęcia dla dzieci o godz. 17, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30).

 

 

 

 

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe