Filip jest 27 prawnukiem

  • 18.12.2019, 09:59
  • ART
Filip jest 27 prawnukiem
Bobas Miesiąca Października pochodzi z wyjątkowo licznej rodziny. Mieszka wraz z rodzicami: Sonią Richter-Stanią i Damianem Stanią w Podlesiu (gmina Cisek). Duży budynek zamieszkują jeszcze rodzice pana Damiana oraz prababcia Maria, która za kilka dni będzie świętować 82. urodziny.

Pani Maria doczekała się 16 wnuków i aż 27 prawnuków, a to jeszcze nie koniec, ponieważ na przyjście na świat czekają kolejne dwa wnuki. Ale to Filipek jest obecnie najbliżej prababci, bo jako jedyny mieszka z nią pod jednym dachem.

Przypomnijmy, zwycięzca organizowanego przez „Lokalną” plebiscytu na Bobasa Miesiąca urodził się 18 października o godzinie 17.27. Ważył 3,8 kg i mierzył 60 cm. Przy jego narodzinach był zarówno dumny tata, ale też jego siostra Judyta Dubaj, która pracuje na oddziale położniczo-ginekologicznym kozielskiego szpitala jako położna zarządzająca personelem pielęgniarskim i położniczym.

- Filipek jest naszym pierwszym dzieckiem. Cały czas się poznajemy i uczymy, a jeżeli nurtują nas pytania, to pierwszą osobą, do której dzwonimy, jest Judyta. Zawsze pomaga nam swoimi radami, bo jest nie tylko położną, ale też mamą dwójki dzieci - opowiada Sonia Richter-Stania.

Bobas Miesiąca to bardzo towarzyski chłopiec. Jest ciekawy świata, lubi spacery w wózku i podróże samochodem, zwłaszcza kiedy za kierownicą siedzi jego tata, który na co dzień pracuje jako zawodowy kierowca.

- Filip musi być w ruchu - podkreśla Damian Stania, który mimo wielu obowiązków codziennie jest w domu i stara się jak najwięcej pomagać w opiece nad synem. To on wybrał imię dla syna. Dlaczego Filip? Tak po prostu i co ważne, mimo tak dużej liczby wnuków i prawnuków żaden nie ma tak na imię.

Mama Filipka pracuje w GOSiR w Zakrzowie. Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim.

- Są takie dni kiedy Filipek jest aktywny od rana i urządza sobie kilka króciutkich drzemek, a są też takie, kiedy śpi dłużej niż pół godziny i budzi się tylko po to, aby się napić i poprzytulać. Ma bardzo spokojny charakter płacze tylko gdy jest głodny. Kiedy miał zaledwie 3 tygodnie podniósł na dłuższą chwilę główkę – opowiada Pani Sonia.

- Każdy dzień z synem jest inny. Dużo się uśmiecha, potrafi leżeć godzinę w łóżeczku i obserwować karuzelę. Kiedy się do niego mówi, sprawia wrażenie, jakby wszystko rozumiał. Jego wychowanie jest bardzo przyjemne. Jesteśmy szczęśliwi - przyznaje pani Sonia.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Filip uwielbia słuchać swojej ulubionej zabawki Myszki Miki. To prezent na mikołaja od cioci Dominiki i Basi.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że zwycięzca plebiscytu zawdzięcza swoją wygraną cioci Dominice, która jest siostrą pani Sonii i matką chrzestną bobasa. To ona mobilizowała całą rodzinę do głosowania i zbierania kuponów. Przyjechała też na wręczenie nagród chrześniakowi.

Bobas Miesiąca rośnie zdrowo. Waży prawie 6 kg. Ma już za sobą chrzciny, które przespał jak aniołek. Nie obudziła go nawet woda święcona, którą ksiądz polał mu główkę.

Filipek za wygraną w konkursie, oprócz tytułu Bobasa Miesiąca, otrzymał sporo atrakcyjnych nagród. Więcej o nich przeczytacie na stronie: bobasmiesiaca.pl. Tam też znajdują się szczegółowe wyniki zabawy. Gratulujemy całej rodzinie, a Filipkowi życzymy mnóstwa zdrówka i równie sympatycznego rodzeństwa.

 

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kędzierzyn Koźle
Kędzierzyn Koźle 19.12.2019, 07:40
Pozdrawiam i zycze duzo szczęścia calej rodzinie,

Pozostałe