Środa, 19.06.2019

Miliony na aktywizację bezrobotnych

  • 11.01.2019, 17:26 (aktualizacja 13.01.2019, 09:28)
  • Ł
Miliony na aktywizację bezrobotnych starostwo powiatowe
Ponad 800 osób planuje w tym roku zaktywizować Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. Z puli prawie 7 mln zł urząd przeznaczy blisko 4 mln zł dla 457 osób, które odbędą staże.

Ponad milion złotych otrzyma 55 osób na uruchomienie działalności gospodarczej – to jednorazowe środki na stworzenie stanowiska pracy.

Poza tym 434 tys. zł z funduszu krajowego urząd przeznaczy dla osób, które już prowadzą działalność gospodarczą, a także dla zatrudnionych pracowników. Na temat planu finansowego na ten rok rozmawiali członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy z udziałem starosty Małgorzaty Tudaj.

 

Po dyskusji na temat rynku pracy, kierunków kształcenia i zapotrzebowania na rynku, uzyskaniu odpowiedzi na pytania, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali wszystkie materiały przedstawione podczas posiedzenia.

Na koniec 2018 roku stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 8 procent, co oznacza, że bez pracy pozostawało 2705 osób zarejestrowanych w PUP.

 

Kwota 7 mln zł może się zwiększyć, bo Powiatowy Urząd Pracy, jak co roku, startować będzie w konkursach ministerialnych.

 

 

 

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe