Odkryj świat Games Workshop © Limited. Planszówki, które wciągają

  • 19.12.2019, 15:40
  • Grzegorz Świątczak Sowa-Tech Computer S.C.
Odkryj świat Games Workshop © Limited. Planszówki, które wciągają Foto: www.games-workshop.com
Świat gier, czy to tylko iluzja i coś niematerialnego, czy też coś co sprawia, iż nasze życie staje się bogatsze? To jedno z wielu pytań zadawanych sobie i nie tylko w czasach, gdy otacza nas wszechobecny pośpiech i technologia.

Dla wielu gry stanowią swoistą ucieczkę od dnia codziennego w świat, w którym mogą być kim zechcą i być tam z kim chcą. Od wieków ludzie uwielbiają rywalizację na każdym polu. Jedną z tych aren są wszelkiego typu gry z kimś realnym lub ze sztuczną inteligencją.

Niestety poprzez rozkwit świata technologii pomału, po cichu lecz nieubłagalnie, zatracamy się w świeci wirtualnym tracąc możliwość fizycznego obcowania z człowiekiem. Kontakt poprzez komunikatory typu Team Speak czy Discord z jednej strony skracają odległości i oferują wręcz niesamowite możliwości kontaktu z innymi uczestnikami zabawy, które jeszcze kilka lat temu były na pograniczu fantastyki. Ceną jednak za te wspaniałe rozwiązania technologiczne jest sukcesywne oddalanie się od naturalnego kontaktu z inną osobą.

 

Jestem fanem gier komputerowych i widzę w nich wielkie możliwości dostarczania rozrywki oraz umiejętności niespotykanych w tak zwanym świcie realnym. Jednak czułem, że coś się nam wszystkim wymyka. Uczucie to pewnie wynika z racji mojego wieku i wspomnień czasów, w których gry wymagały sporej ilości wyobraźni oraz umiejętności przebywania ze znajomymi przy stole przez dłuższy czasu.

Szukałem więc pomostu, pomiędzy klasycznymi grami a nowoczesną formułą. Aby zapewnić sobie i bliskim możliwość wspólnego przeniesienia się do miejsc i zdarzeń oferowanych przez twórców świata gry.

 

Jednym z odkryć okazało się Uniwersum Świata Warhammera 40.000 i ogólnie koncepcji połączenia gier planszowych z wykreowanym światem w tle wraz z jego zawiłościami, na poznanie których potrzeba wiele czasu. Rewelacyjne w tym systemie jest to, że trzeba sobie przypomnieć jak składać modele, jak je pomalować wedle wzorów, aby potem można było wspólnie zagrać „swoją” armią.

Dla osób których ten system jest odskocznią od wirtualnego świata oferowanego przez komputery, zapewniono możliwość sprawdzenia swoich sił ze sztucznym SI w całej gamie gier pod sztandarem Games Workshop © Limited.

 

Cieszę się że dzięki takim systemom gier planszowych, zyskujemy możliwość prowadzenia międzypokoleniowej rywalizacji bez konieczności sadzania naszych bliskich przed monitorami komputerów, nie tracąc przy tym nowoczesnej i ciekawej formy rozrywki.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze światem gier planszowych, a szczególnie z systemem © Games Workshop, w którym umiejętności manualne, współpraca przy sklejaniu i malowaniu figurek oraz wspólna gra dostarczy wam radości ze wspólnej rozmowy i rozwiązywania taktycznych zagadek na polu bitwy.

 

 

Materiały pomocnicze:

 

Zbieranie miniatur – w nasze gry można grać używając kolekcji lub „armii” zabawkowych żołnierzy oraz książek, które pomagają graczowi zdecydować jakie modele chciałby zbierać.

Budowanie modeli – nasze miniatury są sprzedawane jako niezmontowane. Budowanie jednego z takich modeli jest jak budowanie modelu pojazdu albo samolotu, z taką różnicą, że po skończeniu budowania naszych modeli można nimi grać w gry lub odbywać bitwy.

Malowanie modeli – po skończeniu budowania modelu następnym krokiem jest to aby go pomalować w schemacie kolorów wybranym przez siebie. W naszej ofercie znajduje się pełen zakres farb oraz pędzli.

Granie miniaturami – ostatnim krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na granie w grę. Gra powinna być rozgrywana na płaskiej powierzchni (również na stole kuchennym), używając kości do gry oraz linijki po to aby symulować ruchy armii i wynikające z tego walki.

 

 

 

Warhammer 40,000 First Strike
  • Idealny zestaw początkowy do rozpoczęcia przygody z Warhammer 40,000
  • Zawiera 15 łatwych do złożenia figurek do starcia Ultramarines z Death Guard, dwustronną matę do gry, kości i linijkę pomiarową.
  • Dwa poradniki: Pierwszy opisuje krok po kroku jak grać, a drugi szczegółowo opisuje bogate tło uniwersum Warhammer 40,000 
 
 
Warhammer 40,000 Intercessors + Paint Set 
Idealny sposób na rozpoczęcie kolekcjonowania Primaris Ultramarines. Zestaw zawiera 3 łatwe do złożenia figurki Orędowników Primaris, 6 farb i pędzel. 
 
 
 
Primaris Intercessors
Zestaw zawiera 10 figurek Orędowników Primaris, będących niezbędną częścią ofensywy każdego szanującego się taktyka.
 
 
 
 
Stormcast Eternals Paladins
By nieść sprawiedliwość i ukarać zaprzysięgłych wrogów potrzebni Ci będą paladyni. W ich skład wchodzą 2 figurki Decimator, 2 figurki Protector i 1 figurka Retributor.
 
Grzegorz Świątczak Sowa-Tech Computer S.C.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe