Mubea stawia na pracowników

  • 23.12.2019, 10:33
  • Materiał partnera
Mubea stawia na pracowników
Mubea Automotive Poland Sp. z o.o. z Zimnej Wódki to nie jest tylko miejsce, gdzie ludzie przychodzą wykonać swoją kilkugodzinną pracę i wracają do domu. To firma, która stawia na rozwój pracowników i dba o nich, a ci tworzą zgraną grupę, która angażuje się w różne przedsięwzięcia.

Niemieckie rodzinne przedsiębiorstwo istnieje od ponad 100 lat, a obecnie na całym świecie w zakładach Mubea pracuje około 15 tysięcy osób. Produkty firmy dostarczane są do wszystkich producentów samochodów na świecie, m.in. Audi, Porsche, VW, BMW, Fiat, GM, Chrysler, Daimler, Ferrari, Ford, Hyundai, Toyota, Mitsubishi, Mazda i wielu innych.

Firma Mubea Automotive Poland Sp. z o.o. w 2015 roku rozpoczęła działalność w Polsce. Jej siedziba zlokalizowana jest w Zimnej Wódce w gminie Ujazd. W Mubea w Zimnej Wódce produkujemy opaski zaciskowe, sprężyny talerzowe do przekładni biegów, sprężyny zaworowe i wały rurowe.

 

Atrakcyjne miejsca pracy

Pracownikom Mubea oferuje atrakcyjne miejsca pracy. Dziś w zakładzie w Zimnej Wódce pracuje ponad 550 osób. Tak duży i zgrany zespół udało się zbudować w ciągu zaledwie trzech lat. Pracownicy zakładu to osoby w każdym wieku. Najmłodsi to tegoroczni absolwenci szkół technicznych. W Mubea pracują również osoby z kilku, a nawet kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Są to pracownicy, którzy do firmy przyszli z innych zakładów branży motoryzacyjnej, jak również nowicjusze, którzy w tym zakładzie po raz pierwszy zetknęli się z jej specyfiką. Mubea określana jest jako firma rodzinna. Od początku jej istnienia należy do rodziny Muhr, a kierowanie nią przechodzi, od pokoleń, z ojca na syna. Również wśród pracowników bez trudu znaleźć można lokalne rodziny. Pracownicy chętnie rekomendują pracę swoim bliskim, przyjaciołom i znajomym. Dowodzi to, że cenią sobie firmę Mubea jako stabilnego pracodawcę.

W związku z budową kolejnych linii i stałym rozwojem, trwa rekrutacja do kilku działów. Oprócz pracowników obsługujących maszyny produkcyjne oraz operatorów CNC poszukiwani są także pracownicy utrzymania ruchu.

Przewiduje się, że do końca 2020 r. Mubea Automotive Poland Sp. z o.o. zatrudniać będzie około 580 pracowników. W kolejnych latach planowana jest rozbudowa zakładu z wykorzystaniem posiadanego przez firmę areału 21 ha terenów inwestycyjnych w lokalizacji Zimna Wódka / Olszowa / Ujazd.

 

Motywacja i dodatki

Pracownicy cenią sobie dodatkowe benefity oferowane przez firmę: bezpłatne dowozy z kierunków: Kędzierzyn-Koźle, Zawadzkie i Strzelce Opolskie, Pyskowice i Zdzieszowice/Leśnica. Do dyspozycji pracowników jest stołówka oferująca ciepłe posiłki, które są dofinansowywane przez pracodawcę. Zatrudnieni w Mubea korzystają ze świadczeń utworzonego w firmie funduszu socjalnego, jak również z dofinansowania ubezpieczenia na życie. Chętnie uczestniczą, nierzadko całymi rodzinami, w organizowanych przez firmę imprezach integracyjnych: piknikach rodzinnych, imprezach okolicznościowych, takich jak wspólne ubieranie choinki, biorą udział w zbiórkach dla schroniska dla zwierząt czy cyklicznych już akcjach oddawania krwi. Mubea wspiera także lokalne społeczności – np. dofinansowujący zakup i wyposażenie wozu strażackiego dla gminy Ujazd.

Współpraca ze szkołami

Wspólnie ze szkołami zawodowymi i studia Mubea rozwija kształcenie w profilach technicznych. Firma realizuje program kształcenia dualnego, organizuje miejsce do odbywania praktyk i staży dla uczniów i studentów oraz proponuje młodzieży kończącej naukę atrakcyjną pracę. Uczniom kształcący się w zawodach poszukiwanych przez Mubea i odbywającym w firmie praktyki firma oferuje dodatkowe stypendia.

 

 

 

W związku z uruchomieniem kolejnych nowych linii produkcyjnych firma zaprasza do rekrutacji:

- wykwalifikowanych operatorów maszyn,

- ustawiaczy i programistów CNC

oraz osoby z technicznymi umiejętnościami, które chcą się rozwijać jako operatorzy nowoczesnych maszyn.

CV można składać w siedzibie Mubea w Zimnej Wódce lub przesłać na adres e-mailowy: [email protected]. Więcej informacji pod numerem telefonu: +48775493084.

Materiał partnera

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbyszek
Zbyszek 26.12.2019, 12:03
To dlaczego zwalniają doświadczonych pracowników czy tylko dlatego ze jak byli przyjęci to mieli większe wynagrodzenie niż teraz proponują
zbysio
zbysio 30.01.2020, 10:11
zwalniają doświadczonych? jak chcą to sami się zwalniają.

Pozostałe