25 lat ZAKSY. Powrót na podium

  • 05.01.2020, 10:23
  • Źródło: ZAKSA
loadingŁaduję odtwarzacz...
2019 rok był wyjątkowy w historii siatkarskiego klubu z Kędzierzyna-Koźla, który obchodził 25-lecie istnienia. W kolejnym odcinku historycznych wspomnień Sebastian Świderski, Paweł Zagumny i inni wspominają lata 2009-2014.

Chcąc wrócić do walki o najwyższe cele prezes Kazimierz Pietrzyk przekonał do powrotu do Kędzierzyna-Koźla Sebastiana Świderskiego. Szeregi kędzierzynian zasilili również Paweł Zagumny i Piotr Gacek. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Wzmocniona ZAKSA ponownie awansowała do finału, licząc się w walce o mistrzostwo kraju i dając swoim fanom powody do radości. Jak zgodnie podkreślali zawodnicy, których losy połączyły się z ZAKSĄ gra w Kędzierzynie-Koźlu dawała sporo możliwości.

- Wszyscy doskonale wiemy jaką renomą cieszy się klub z Kędzierzyna, który odkąd istnieje zawsze walczy o najwyższe cele. A ja chciałem postawić przede wszystkim na rozwój i ZAKSA dawała te możliwości. Po otrzymaniu propozycji długo się nie zastanawiałem, decyzja była prosta - mówi Łukasz Wiśniewski, który do składu dołączył przed sezonem 2012/2013 i barw klubu broni do dziś.

Kolejne pięciolecie w historii ZAKSY to powrót na siatkarskie salony, ale również zmiany. Po rezygnacji prezesa Pietrzyka mówiono o końcu pewnej epoki. O powrocie do Kędzierzyna-Koźla, wyczekiwanych sukcesach, ale też komforcie pracy w ZAKSIE opowiedzieli Sebastian Świderski, Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski oraz Marcin Możdżonek.

Źródło: ZAKSA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fan
fan 05.01.2020, 12:16
Fonteles to był gość :-)

Pozostałe