25 lat ZAKSY. Znowu na szczycie

  • 06.01.2020, 10:17
  • Źródło: ZAKSA
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poprzedni rok był wyjątkowy w historii siatkarskiego klubu z Kędzierzyna-Koźla, który obchodził 25-lecie istnienia. Czas na podsumowanie ostatniego pięciolecia, które znów było pasmem sukcesów. W tym okresie na ligowym podwórku kędzierzynianie zgarnęli wszystko, co było do zdobycia.

Po latach czekania na sukces i dobijania się do czołówki przełomowy dla ZAKSY okazał się sezon 2015/2016. Kędzierzynian na szczyt poprowadził nowy szkoleniowiec – Ferdinando de Giorgi. Prowadzona przez Włocha drużyna po 13 latach odzyskała tytuł mistrza kraju.

- Meczem, który chyba najbardziej zapadł mi w pamięć było zdobycie mistrzostwa Polski, w Rzeszowie, na wyjeździe – o pierwszym mistrzostwie mówił Piotr Pietrzak.

Pierwszy rok pracy Ferdinando de Giorgiego dał początek kolejnym sukcesom ZAKSY, kiedy rozpoczynający pracę z kadrą Włoch pożegnał się z naszym klubem zostawił kędzierzynian na szczycie.

Kolejne karty historii zapisują teraz podopieczni Nikoli Grbicia, w obecnym sezonie 2019/2020 zgarniając już pierwsze trofeum Superpuchar Polski.

O zwieńczonym sukcesami ostatnim pięcioleciu i kolejnych tytułach ZAKSY opowiedzieli: Rafał Buszek, Benjamin Toniutti, Sebastian Świderski i Piotr Pietrzak.

 

Źródło: ZAKSA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe