Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Mowa ptaków"

  • 08.01.2020, 12:25
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Mowa ptaków"
Dramat Xawerego Żuławskiego „Mowa ptaków” to kolejna propozycja kina „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Pokazy 9 stycznia o godz. 13 i 18.

Z początkiem nowego roku w „Heliosie” ruszyła 15. edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł.

Tytułowa „mowa ptaków” jest językiem, którym posługują się ludzie wykluczeni z agresywnej większości. Film, nakręcony na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego, to ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem.

 

Licealny nauczyciel historii Ludwik zostaje upokorzony przez nacjonalistycznie i katolicko nastawionych uczniów. W jego obronie staje polonista i niespełniony pisarz Marian. Zostaje jednak zwolniony, gdyż ratując historyka, użył w samoobronie noża. Brat Mariana, Józef, to ambitny kompozytor, którego toczy trąd.

Obaj bracia próbują zarobić, napisawszy piosenkę przebój. Żeby utrzymać Józefa, jego dziewczyna Ania zatrudnia się jako sprzątaczka u dyrektora banku Jakubca, choć musi znosić szykany ze strony jego ciężarnej żony.

 

W kolejne czwartki na widzów czekają: „Boże Ciało (16.01), „Słodki koniec dnia” (23.01), „1800 gramów” (30.01) i „Ostatnia góra” (6.02).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe