Zabił kota ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wydał wyrok

  • 08.01.2020, 15:39
  • Ł
Zabił kota ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wydał wyrok
Mężczyzna, który ze szczególnym okrucieństwem zabił przypadkowo napotkanego kota, został skazany przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa oskarżyła 47-letniego mężczyznę o to, że 17 kwietnia 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu, zabił kota ze szczególnym okrucieństwem.  Do zdarzenia doszło w pobliżu parkingu jednego ze sklepów usytuowanych przy al. Armii Krajowej.

Mężczyzna złapał czworonoga i włożył go do plecaka, który następnie kopał i rzucał o ziemię, czym spowodował u zwierzęcia liczne obrażenia wielonarządowe prowadzące do śmierci.

Piotr M. popełniające przestępstwo był nietrzeźwy, a w składanych wyjaśnieniach tym stanem tłumaczył swoje zachowanie. Sąd pierwszej instancji przychylił się do stanowiska prokuratora wymierzając oskarżonemu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Nadto, jak informuje Prokuratura Okręgowa, wobec oskarżonego orzeczono nawiązkę w kwocie 1500 zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu oraz zakaz posiadania wszelkich zwierząt przez okres trzech lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe