Wszyscy żyli piłką

  • 11.01.2020, 17:30 (aktualizacja 11.01.2020, 17:49)
  • W
Wszyscy żyli piłką W
Aż miło było patrzeć, z jaką werwą grało osiem drużyn zgłoszonych do czwartej edycji halowego turnieju piłkarskiego poświęconego pamięci Waltera Oleksa.

Obecny szef ciseckiej Victorii - zaczął nią kierować w styczniu 2017 r., ale związany z klubem, odkąd zaczął w niej grę w trampkarzach - pomysłodawca wydarzenia, Adrian Nida zapowiadał, że na 11 stycznia, na kiedy wyznaczono turniej, zdąży przygotowywać kronikę swojego klubu. Zadanie zrealizował. Choć to piłkarskie emocje miały być na pierwszym planie tamtej soboty, wspomnienie osoby długoletniego prezesa i bogatej historii klubu - na zdjęciach i wycinkach z gazet - świetnie dopełniały imprezę.

Walter Oleks łączył wiele zainteresowań. Prezes LKS Victoria Cisek, zasłużony działacz społeczny i sportowy, członek zarządu gminy i radny Ciska. Odszedł niespodziewanie w 2011 roku, podczas prac na stadionie swojego klubu.

W przeprowadzonym w hali sportowej w Cisku turnieju jego imienia zagrały: TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, LKS Victoria Łany, LKS Śląsk Reńska Wieś, SKS Piast Strzelce Opolskie, KS Twardawa, LKS Ujazd, LKS Po-Ra-Wie Większyce i LKS Victoria Cisek.

O 7. miejsce w turnieju rywalizowały Reńska Wieś i Twardawa. Lepsza okazała się drużyna z powiatu prudnickiego, która wygrała 1:5. Mecz o 5. miejsce. Tu konkurowały Strzelce Opolskie z Łanami. Gracze spoza naszego powiatu wygrali z LKS Victoria Łany 6:1.

W pierwszym półfinale spotkały się Po-Ra-Wie Większyce z LKS Victoria Cisek. Wynik 3:1. Drugi półfinał to potyczka TS Chemik Kędzierzyn-Koźle z LKS Ujazd, z której zwycięsko wyszedł team z powiatu strzeleckiego (1:2).

Mecz o 3. miejsce. W nim TS Chemik Kędzierzyn-Koźle nie dał szans Victorii Cisek, zwyciężając 0:6.

Wreszcie finał. Dwoma bramkami Po-Ra-Wie Większyce pokonało LKS Ujazd. Gole strzelali: Krzysztof Łebkowski, Andrzej Wąsik, Michał Koc dla Większyc i Daniel Maibaum dla Ujazdu.

Najlepszym strzelcem turnieju uznano Kamila Łatkowskiego z Chemika (8 bramek). Wojciech Stefanides z LKS Victoria Cisek został najlepszym bramkarzem. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Beniamina Glinki z SKS Piast Strzelce Opolskie.

W

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe