Grupa młodzieżowa EKOczujki w trosce o środowisko

  • 12.01.2020, 11:10
  • Ł
Grupa młodzieżowa EKOczujki w trosce o środowisko
Młodzi ludzie biorą sprawy w swoje ręce. W Kędzierzynie-Koźlu grupa licealistek w trosce o ochronę środowiska założyła grupę EKOczujki.

EKOczujki to pomysł pierwszoklasistek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Dziewczyny biorą udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”, a ich działania mają na celu między innymi poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

-  Nasze działania mają na celu uświadomienie środowiska młodzieżowego jak ważna jest ekologia i jak proste jest dbanie o nią. W tym celu organizujemy m.in. szycie i sprzedaż toreb ekologicznych, zbiórkę i sprzedaż ubrań z drugiej ręki, kiermasz ozdób świątecznych wykonanych z materiałów użytych wtórnie, konferencje ekologiczną oraz konkurs mający na celu zaangażować młodzież w działania proekologiczne – informuje Julia Paterok.

Inicjatorką projektu zależy na dotarciu do jak największej liczby osób, przede wszystkim swoich rówieśników, dlatego publikują porady i informacje na temat ekologii w mediach społecznościowych. Odwiedź ich profil na Facebooku.

- Chcemy udowodnić, że troszczymy się o nasze środowisko i nie jest nam obojętna przyszłość naszej planety. EKOczujki - czuwamy nad naszym losem! - apelują dziewczyny.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe