Pumptrack na Pogorzelcu - propozycja do budżetu obywatelskiego

  • 13.01.2020, 10:49
  • Rafał Pulkowski
Pumptrack na Pogorzelcu - propozycja do budżetu obywatelskiego
Budowa toru Pumptrack, czyli placu zabaw do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze, to propozycja mieszkańców osiedla Pogorzelec do budżetu obywatelskiego na ten rok.

Pumptrack to zapętlony tor do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze, przeznaczony do zbiorowej rekreacji, zdobywający niezwykłą popularność w Polsce i na świecie.

Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów 'góra–dół', dzięki którym poruszanie się może odbywać się bez pedałowania. Mini-tor uczy koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band pozwala napędzać rower. Pumptrack to obiekt wyłączony z ruchu drogowego stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu, przeznaczony dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu trasy jest przejezdny przy zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, hulajnóg, deskorolek, rolek jak i dużych rowerów górskich.

Proponowana lokalizacja na osiedlu Pogorzelec to działka nr 811/29 znajdująca się pomiędzy ulicami Piotra Skargi i Tadeusza Kościuszki lub alternatywnie działka nr 863/68 przy ul. Partyzantów na terenie jednego ze zdegradowanych boisk lub kortów.  Wybudowanie toru pumptrack w jednej z wybranych lokalizacji, w pobliżu znajdujących się tam placów zabaw, pozwoli na stworzenie atrakcyjnego kompleksu rekreacyjno-sportowego.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KaeS
KaeS 13.01.2020, 23:50
"ukarze się" czy chyba raczej powinno być "ukaże się"

Pozostałe