Policjanci spotkali się z seniorami

  • 13.01.2020, 15:11
  • Źródło: policja
Policjanci spotkali się z seniorami
Profilaktyka jest najlepszą formą ochrony przed zagrożeniami. Dlatego cały czas policjanci spotykają się z seniorami i rozmawiamy o ich bezpieczeństwie. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”. Podczas spotkania mundurowi ostrzegali przed nieuczciwymi osobami dzwoniącymi i pukającymi do drzwi. Rozmawiali także o bezpieczeństwie na drodze.

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o metodach jakimi posługują się oszuści, a także wskazali w jaki sposób każda osoba, nie tylko senior powinna postępować, aby nie paść ofiarą przestępców.

W trakcie rozmowy przestrzegano przed wpuszczaniem nieznajomych do mieszkań, przekazywaniem pieniędzy obcym osobom oraz pochopnym zakupem towaru nieznanego pochodzenia. Funkcjonariusze zachęcali również do wzmocnienia czujności i pomocy sąsiedzkiej oraz dzielenia się wiedzą z bliskimi na temat metod jakimi posługują się przestępcy.

Policjanci przybliżyli również uczestnikom spotkania interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja komenda”. Pokazali seniorom w jaki sposób można przekazywać informacje o zagrożeniach oraz jak najłatwiej skontaktować się z właściwym dzielnicowym bez konieczności wychodzenia z domu.

Na spotkaniu nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia odblasków, które mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Źródło: policja

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe