Noworoczne spotkanie kresowian

  • 14.01.2020, 09:57
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Noworoczne spotkanie kresowian
Tradycyjne noworoczne spotkanie Kresowian odbyło się w Kędzierzynie-Koźlu. Coraz prężniej działające stowarzyszenie przyjęło właśnie w swoje struktury nowych członków. Spotkanie było okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń, a także wysłuchania koncertu noworocznego.

Spotkanie otworzył prezes stowarzyszenia Kresowian Witold Listowski. - Rozpoczynamy właśnie 31. rok działalności naszego stowarzyszenia - podkreślił prezes Listowski.

Głos zabrała również prezydent Sabina Nowosielska i Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący Rady Miasta.

- W imieniu pani starosty oraz zarządu powiatu chciałabym przekazać wszystkim pozdrowienia i najlepsze życzenia na cały 2020 rok - mówiła  Agnieszka Duranc, kierownik wydziału promocji starostwa powiatowego.

W spotkaniu uczestniczyła też grupa młodzieży z Doliny na Ukrainie. Grupą zajmuje się ks. Krzysztof Panasewicz, który prowadzi na miejscu szkółkę. Młodzi ludzie uczą się języka polskiego, kultury i śpiewu. Specjalnie na spotkanie przygotowali koncert noworoczny. Wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Młodzież odebrała też garść upominków ze starostwa powiatowego i urzędu miasta.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe