Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Boże Ciało"

  • 15.01.2020, 10:25
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Boże Ciało" Foto: materiały prasowe
Głośny dramat Jana Komasy „Boże Ciało” to kolejna propozycja kina „Helios” w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Pokazy 16 stycznia o godz. 13 i 18.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje zwolniony, a następnie skierowany do pracy w stolarni. Zamiast tego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Kiedy pod nieobecność duchownego nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Z czasem nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

 

„Boże Ciało” otrzymało kilka nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymało też nominację do tegorocznego Oscara.

 

W „Heliosie” trwa 15. edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Słodki koniec dnia” (23.01), „1800 gramów” (30.01) i „Ostatnia góra” (6.02).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe