Tylko skreślać dni do otwarcia

  • 16.01.2020, 11:57 (aktualizacja 16.01.2020, 14:30)
  • W
Tylko skreślać dni do otwarcia W
Po tym, jak wykonano projekt i wyłoniono w przetargu wykonawcę, podpisano umowę na wybudowanie ponadośmiokilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej po nieczynnym torowisku. Z początkiem stycznia wbito pierwsze szpadle pod długo wyczekiwaną inwestycję w gminie Reńska Wieś.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu zostało TRANSCOM Robert Białdyga z Jaryszowa. Ta sama firma, która wykonywała odcinek ścieżki dla gminy Polska Cerekiew.

Zadanie poza wykonaniem 8 km ścieżki asfaltowej o szerokości 2,5 m, budową ciągu pieszego z oświetleniem, odwodnieniem i małą architekturą, a także schodów w tzw. „wąwozie” w Reńskiej Wsi (pomiędzy ul. Pawłowicką a Gierałtowską), obejmuje też remonty, konserwację, odmulenie i przebudowę mostów, przepustów i rowów, budowę dwóch parkingów (mniejszego na początku ścieżki w Większycach, większego - w Reńskiej Wsi). Projekt przewiduje również postawienie wiat i innych obiektów małej architektury, takich jak ławki, stojaki, kosze czy tablice informacyjne.

Budowlańcy rozpoczęli roboty w "wąwozie". Wiąże się to z pierwszym dość skomplikowanym zadaniem - budową kanalizacji deszczowej, do której ma być odprowadzana woda.

Termin wykonania odcinka ścieżki biegnącej przez gminę Reńska Wieś to październik 2020 r.

 

 

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kk
Kk 18.01.2020, 22:10
Super

Pozostałe