Recital Teresy Werner w „Chemiku”

  • 16.01.2020, 18:23
  • Ł
Recital Teresy Werner w „Chemiku” Foto: teresawerner.pl
Miejski Ośrodek Kultury i Estrada Katowicka zapraszają na koncert Teresy Werner. Znana śląska piosenkarka wystąpi w Domu Kultury „Chemik” 18 stycznia o godz. 15.

Artystka, piosenkarka, autorka tekstów, od 16. roku życia związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ślązaczka pochodząca z Nakła Śląskiego. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, m.in. Broadwayu i w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

W 1991 roku reprezentowała Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na festiwalu piosenki ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1998 roku odznaczona przez prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2013 roku wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W swoim dorobku artystycznym ma płyty o statusie złotym i platynowym, jak choćby: „Spełnić marzenia”, „Moja historia” czy „Miłość to nie zabawa”. Popularność zdobyła dzięki takim przebojom, jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym ci, dała” czy „Kocham swoje morze”. Jej kompozycje oraz teledyski emitowane są na antenach stacji radiowych i telewizyjnych.

 

Ostatnie bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz w systemie sprzedaż on-line na stronie MOK

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe