Niespokojny poranek

  • 17.01.2020, 09:08 (aktualizacja 17.01.2020, 09:15)
  • ANKO
Niespokojny poranek
Mglisty piątkowy poranek nie należał do spokojnych dla służb ratowniczych. Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło tuż po godzinie 5.

- Na ul. Kłodnickiej w Kędzierzynie-Koźlu miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Był to ford focus i audi A6. Zgłoszenie dostaliśmy o godzinie 5.15. W zdarzeniu uczestniczyły cztery osoby - dwóch pasażerów i dwóch kierowców. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach - informuje kpt. Wojciech  Żuchora z KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP Kłodnica.

- Jednej osobie udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie przekazaliśmy ją zespołowi ratownictwa medycznego, który wkrótce potem dotarł na miejsce. Trzem osobom nie trzeba było udzielać pomocy. Nie doszło też do poważniejszych utrudnień w ruchu samochodowym. Jeden pas drogi tylko na krótko był zablokowany, ponieważ samochody dość szybko zostały usunięte poza obręb jezdni. O godzinie 6.38 zakończyliśmy działania - dodaje kpt. Wojciech  Żuchora.

Do drugiego zdarzenia, w którym również uczestniczyli kędzierzyńsko-kozielscy strażacy doszło przed godz. 8. w Januszkowicach. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Zespół ratownictwa medycznego był już na miejscu po naszym przyjeździe, więc nie zdążyliśmy nawet udzielić pomocy poszkodowanym. Jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że nikomu nic poważnego się nie stało - uspokaja  kpt. Żuchora.   

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe