Znów pechowo rozpoczęli

  • 17.01.2020, 13:06 (aktualizacja 17.01.2020, 17:32)
  • Andrzej Kopacki
Znów pechowo rozpoczęli Niebawem wracamy. Być może już w lutym - uspokajają właściciele lokalu foto: Andrzej Kopacki
Pojawiało się wiele pytań, domysłów, a tak naprawdę było to zdarzenie losowe. Otwarty pod koniec 2019 roku lokal znany pod nazwą Rock Kitchen (dawny Tunel) i tym razem z kłopotami rozpoczął swą działalność. Niestety 5 stycznia przed południem wybuchł tam pożar. Działalność restauracji została wstrzymana, ale… nie na długo.

- Wracamy do Koźla. Tutejszy lokal będzie satelitarnym oddziałem Rock Kitchen Wrocław. Chcemy, aby nasze potrawy były dostępne również w Kędzierzynie-Koźlu. Przez te parę lat udało nam się utrzymać na ciężkim i wymagającym rynku wrocławskim. Pomyśleliśmy więc, dlaczego by nie przenieść tego do naszego miasta, w którym się urodziliśmy i przyszło nam spędzić tyle pięknych chwil - mówił jeszcze we wrześniu zeszłego roku współwłaściciel nieruchomości - Janusz Albrecht, kojarzony bardziej z kultowym pubem „Tunel”, który z małą przerwą funkcjonował w Koźlu od 1997 do końca 2016 roku.

- Kochani, lokomotywa z napisem Rock Kitchen zajechała do stacji Skarbowa 3 na stałe, w końcu bez przerw, postojów, przystanków na żądanie. Jesteśmy oficjalnie dla Was....do końca świata i może jeden dzień dłużej - pisali jeszcze pod koniec 2019 roku właściciele reaktywowanego lokalu.

Nowy biznes okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, gdyż klientów było pod dostatkiem. Grudzień zeszłego roku był pod tym względem wyjątkowo udany. Jednak radość nie trwała zbyt długo, gdyż 5 stycznia w Rock Kitchen wybuchł pożar.

- Prawdopodobnie jego przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej - informuje rzecznik prasowy KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu mł. bryg. Leszek Morkis.

Właściciele lokalu nie wykluczają, że potencjalną przyczyną mógł też być niedopałek papierosa. Nie zmienia to faktu, że okopcone wnętrze restauracji nadawało się już tylko do ponownego odświeżenia.

- Pracujemy dla Was. Najpierw czyszczenie suchym lodem, a później ozonowanie . Będzie sterylnie jak w szpitalu - czytamy na facebookowym fanpage`u lokalu.

Przed właścicielami jeszcze malowanie i prace porządkowe. Jest duża szansa na to, że już niebawem - bo w lutym - Rock Kitchen wznowi działalność.

To kolejne traumatyczne przeżycie dla ludzi związanych z dawnym Tunelem, którzy nie zapomnieli o katastrofie sprzed niespełna 23 lat. Wówczas też początki nie były łatwe. „Tunel” rozpoczął działalność w 1997 roku na dwa miesiące przed powodzią tysiąclecia. W lipcu 97., gdy przyszła wielka woda, nieszczęście dotknęło też lokal przy ul. Skarbowej 3.

Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe