Kierowca był pijany. Próbował uciec z miejsca wypadku

  • 20.01.2020, 12:34
  • Rafał Pulkowski
Kierowca był pijany. Próbował uciec z miejsca wypadku
Wracamy do zdarzenia, które miało miejsce w sobotę, 18 stycznia około godziny 16.30 na drodze krajowej nr 45 w Polskiej Cerekwi. Daewoo matiz na raciborskich numerach rejestracyjnych wypadł z drogi i wylądował na dachu w rowie,

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, trzy radiowozy policji oraz dwie karetki pogotowia ratunkowego. Pojazd jechał z Zakrzowa do Polskiej Cerekwi. Kierowca wyjeżdżając z łuku stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu, gdzie dachował.


- Po przyjeździe policjantów na miejsce obok pojazdu w rowie leżał jeden mężczyzna, a drugi siedział na poboczu. Świadkowie poinformowali o trzecim mężczyźnie, który uciekł z miejsca. Funkcjonariusze szybko zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego, który kierował pojazdem. Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały u mężczyzny aż 3 promile. Dodatkowo 23-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje czyny odpowie przed sądem – powiedziała kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.


Pozostali dwaj mężczyźni również byli nietrzeźwi. Jeden z nich, to mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a drugi krapkowickiego. W samochodzie znaleziono napoczęty alkohol. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierowca tłumaczy, że kupił auto tego samego dnia, w którym doszło do zdarzenia. Wszyscy mężczyźni trafili do szpitala, jednak ich życiu ani zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

O wypadku pisaliśmy wcześniej tutaj.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe