Kino Konesera w "Heliosie". Senas filmu "Oficer i szpieg"

  • 21.01.2020, 14:16
  • Ł
Kino Konesera w "Heliosie". Senas filmu "Oficer i szpieg" Foto: materiały prasowe
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na specjalny pokaz dramatu historycznego „Oficer i szpieg”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 22 stycznia, na godz. 18.30.

Biograficzny dramat historyczny w reżyserii Romana Polańskiego („Dziecko Rosemary”, „Chinatown”, „Pianista”) powstał na podstawie powieści Roberta Harrisa pod tym samym tytułem.

Fabuła oparta jest na tzw. sprawie Dreyfusa, która pod koniec XIX wieku wstrząsnęła opinią publiczną Francji i doprowadziła do poważnego kryzysu politycznego.

Alfred Dreyfus (Louis Garrel) był francuskim oficerem artylerii pochodzenia żydowskiego, który został skazany na dożywocie za zdradę ojczyzny i zesłany na owianą złą sławą Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej.

Nowy szef wywiadu - Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

„Oficer i szpieg” otrzymał Srebrnego Lwa, a także nagrodę stowarzyszenia krytyków filmowych i nagrodę specjalną na międzynarodowym festiwalu w Wenecji.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe